1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. IU gibi Fotoğraflarda Olduğunuzdan Uzun Görünmek İster misiniz?

IU gibi Fotoğraflarda Olduğunuzdan Uzun Görünmek İster misiniz?

IU

IU, sesi ve yorumunun yanında minyon tipiyle bilinen ve sevilen bir sanatçı. Resmi kişisel profilinde IU‘nun boyunun 162 cm olduğu yazmasına rağmen gerek Instagram’da paylaştığı fotoğrafları gerekse Hotel Del Luna’daki fotoğraflarının bir kısmında IU sanki 180 cm boya sahip gibi görünüyor. IU’nun uzun görünmesinin arkasındaki sırrı veya metodu merak ediyor musunuz?

IU’nun hayranları tarafından çekilmiş bir başka fotosu:

Bizce IU hayranı tarafından çekilmiş olan fotoğrafta da uzun bacaklı göründüğü fotoğraflardaki gibi hoş görünüyor. Ama insan yine de merak etmeden geçemiyor. IU’nun fotoğraflarını çeken yardımcılarının sırrını aşağıdaki fotoğrafla açıklıyoruz:

Yukarıdaki fotoğrafta göründüğü üzere IU’nun yardımcı ekibi fotoğrafı çekerken hafif arkaya doğru uzanıyor. Bir adım geri atıp ağırlığını merkeze alıyor, telefonu göbek deliğine yakın bir yerde tutuyor ve üst gövdesine geriye doğru hafif bir eğim veriyor. Fotoğrafınızı çekmesini istediğiniz bir arkadaşınıza bu fotoğraflarda “uzun boylu görünmek” için uygulanan formülü uygulatıp fotoğrafınızı çekmesini isteyebilirsiniz.

Bu fotoğraf çekme açısıyla 180 cm gibi uzun görünüp aynı zamamda hafif açılı bir çekim yapıldığı belli olmuyormuş. Çok başarılı bir teknik! Denemeliyiz!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap