1. Ana Sayfa
 2. K-POP Profil
 3. BTS V Kimdir?

BTS V Kimdir?

V-foto-34
17

Kim Taehyung hakkında her şeyi öğrenerek onu daha yakından tanımak ister misiniz? Profil Bilgileri, İsminin Konma Hikayesi, Çocukluğu, Ailesi, Moda Anlayışı, Oyunculuk Yeteneği, Sanata Olan Düşkünlüğü, Gelecek İçin Hedefleri, Köpekleri, Solo Müzik Çalışmaları, Otomobili, Fotoğraf Sanatçılığı (Vante), Favori Yemeği,  Nasıl Bir Kız Arkadaş İstediği, Serveti ve daha fazlası.

V için hazırladığımız özel profil yazımıza hoş geldiniz!

Gerçek Adı: Kim Taehyung
Sahne Adı: V
Doğum Tarihi: 30 Aralık 1995
İlk Çıkış Yaşı: 17
Gruptaki Konumu: Vokal, Baş Dansçı, Görsel Güzellik (Visual)
Gruptaki Durumu: Maknae Grubu (Jungkook’tan sonraki en genç ikinci üye)
Çin İşareti: Domuz
Burç: Oğlak
En Sevdiği Renk: Gri (Mayıs 2015’te J-14 Dergisi röportajına göre)
Yükseklik: 1.79
Ağırlık: 63 kg
Kan Grubu: AB
Net Değer: 12 Milyon $ nakit (International Business Times’a göre) artı 8 milyon $ Big Hit Entertainment Hisse Payı (Eylül 2020 itibariyle)
Spotify listesi: V’s Join Me
Yabancı Diller: Akıcı Japonya, Orta Düzeyde İngilizce
Favori Numara: 10

BTS V ‘nin Çocukluk ve Aile Geçmişi

V, 30 Aralık 1995’te Güney Kore, Daegu‘da Kim Taehyung olarak doğdu. Doğumu hakkında bilgi veren öngörü rüyası şöyleydi: Babası bir ejderhaya karşı bilardo oyununda bahis oynadı ve bahsi kazandı. Ejderha babasına bir inci verdi ve bu inciden Taehyung çıktı.

Taehyung, kırsal bölge olarak kabul edilen ve Seul lehçesinden farklı bir lehçeye sahip olan Güney Gyeongsangi‘deki Geochang İlçesinde büyüdü. V‘nin ebeveynlerinin isimleri gizli kaldı, ancak hayatta olduklarını biliyoruz ve V dünyaya geldiğinde ailesinin mesleği çiftçilikti. Üç çocuğun en büyüğü Taehyung. V,  isimleri Kim Eonjin ve Kim Jeonggyu olan bir erkek ve bir kız olmak üzere iki küçük kardeşe sahiptir. Önce stajyer, sonra idol olmanın yoğun ve önceden planlı yaşam tarzı nedeniyle ailesiyle fazla vakit geçiremedi. Ailesinden uzaklaştığı için derin bir acı hissetti. Bu yüzden, (MCD Backstage’de) eğer izinli olsaydı ebeveynlerini görmek istediğini vurgulamıştı. Başka bir zaman da mutluluğunun 3 şartını aile, sağlık ve onur olarak sıralamıştı.

Kim Taehyung‘un büyükannesi, 14 yaşına kadar çocukluğunda ve ergenliğinde çok önemli bir figürdü. V ‘nin ebeveynleri destekleyici ebeveynlerdi, ancak sabahtan akşama kadar tarım faaliyetlerinin gerektirdiği yoğun programları nedeniyle ona fazla zaman ayıramadılar. Büyükannesi onların yerini doldurmak için oradaydı. Taehyung büyükannesini ve kısa bir süre sonra büyükbabasını kaybettiğinde, derin bir üzüntü durumuna düştü ve daha sessiz ve daha sakin bir hale geldi.

V, şarkıcı olmayı ilk olarak Chagnam İlköğretim Okulu‘nda 5. veya 6. sınıfa giderken hayal etmiş. Ancak, ortaokulun ilk yıllarında saksafon dersleri almaya başladığı zaman, profesyonel bir şarkıcı olmayı kafasına koymuş. Akabinde bir dans okuluna kaydolmuş. Babası V’ye bir şarkıcının en az bir müzik enstrümanı çalması gerektiğini söylemiş.  Saksafon çalmayı öğrenmesi de bununla bağlantılı. Bu arada, Taehyung, BTS‘ye katılmamış olsaydı, saksafon sanatçısı olarak profesyonel bir kariyer seçmiş olabileceğini vurgulamıştı. Eğer hayatında müziğin yeri hiç olmasaydı, ailem gibi bir çiftçi olurdum heralde diye düşünüyor.

V‘nin ebeveynlerinin onun kariyerine en önemli katkısı, şüphesiz, onun K-pop idolü olması seçmelere girmesine izin vermekti. V‘nin annesi, stajyer yurduna oğlunu gönderdiği gün, fakir olmalarına rağmen ona çok pahalı bir ceket aldı.  Gerçek şu ki, annesi zengin şehir çocuklarının oğluyla dalga geçmesini istemiyordu. Aslında, diğer çocuklar da  zengin olmayan ailelerden geliyordu. Nitekim grup arkadaşları o gün V’yi görünce onlarla dalga geçebilecek zengin (züppe) bir stajyerin gelmiş olmasından dolayı hayli endişelenmişler 🙂

Tae’nin rol modeli babası. Babası gibi bir baba olmak istiyor, çocuklarıyla ilgilenen, söyledikleri her şeyi dinleyen, gelecek planları için teşvik eden ve tavsiyelerde bulunan biri.

Başka bir ayrıntı olarak, V ve Jimin, 2014’de mezun olduğu Kore Sanat Lisesi’nde sınıf arkadaşıydı.

V ve BTS

Kim Taehyung başlangıçta bir arkadaşını desteklemek için Big Hit Entertainment seçmelerine gitmiş. O sırada, şirketin Rookie Development Group (Çaylak Yetiştirme Grubu) çalışanlarından biri V’nin göz kamaştırıcı güzelliğini fark etmiş. O dakikalarda V de Big Hit’s Academy binasında geziniyor ve etrafına bakıyormuş. V’ye seçmelere katılmayı düşünür müsün diye sormuş bu kişi. V ailesini aramış, izin almış ve seçmelere katılmış. Seçmelerde başarılı olduktan sonrası malum!

V‘nin takma adları TaeTae (arkadaşları onu söylemesi kolay olduğu için böyle çağırır) ve BlankTae ‘dir (Boş Tae), çünkü çoğu zaman sanki boş bakışlarla bakıyor gibi görünür. Sahne adını almadan önce, Six , Lex veya V arasından seçim yapma seçeneğine sahipti ve V‘yi seçti. Bunun nedeni V’nin “victory” yani zafer anlamına gelmesiydi.

Taehyung, grupta ortaya çıkan son üyeydi. Bundan önce grup 6 üyeli bir grup olarak biliniyordu. İlginç bir ayrıntı olarak,  bir vokalistten ziyade BTS’de bir rapçi olarak çıkış yaptı denebilir.

Grupta Jin ve Jungkook ile en yakın üye.  BTS üyeleri 2016’y kadar tek bir odada bir arada uyuyorlardı. Şimdiki büyük ve lüks ortak evlerine geçtiklerinden beri RM ile bir odayı paylaşıyorlar.

V, BTS ile birlikte ilk kez 13 Haziran 2013’te Mnet’in M-Countdown programında “No More Dream” parçasını söylediler. Havalı ilk albümleri “2 Cool 4 School“dan bir parçaydı bu.

Aşağıdaki videoda, BTS idolü olarak yıllar içindeki gelişiminin tadını çıkarabilirsiniz:

Taehyung’ın  BT21 karakteri, sarı benekli mavi bir tulum giyen Tata adında kırmızı bir antropomorfik kalptir.

BTS V, Kpop’un en popüler idolleri arasındadır

2018’de, Eugene, K-pop sektörü ile ilgili Google arama trendleri üzerinde analitik araştırma yaptı. “V” grafikte ilk sırada yer aldı, yani Güney Kore’de son beş yılda en çok aranan bir numaralı anahtar kelime oldu. Gallup Korea‘ya göre, 2019 itibarı ile en çok tercih edilen idol sıralamasında 4. sırada yer alıyor.

V, “En İyi Yakışıklı Yüz (2017)” ve “ Dünyanın En İyi Yakışıklı Adamı (2018)” unvanlarını kazandı. V , YouTube kanalı Dünyanın En İyi 10 Adamı tarafından “Dünyanın 2020 Yılındaki En Yakışıklı Adamı” seçildi. 300.000’den fazla abonesi var bu kanalın. Üstelik, V , Starmometre‘nin “2020’nin Asya’nın Kalp Hırsızı” listesinde en üst sırada yer aldı . Netizenler bu listede 2018 ile 2020 arasında üç yıl üst üste V için en yüksek oyu verdi.

Diğer Kpop gruplarından birçok idol, rol modeli olarak V‘yi örnek alıyor. Bunların arasında The Boyz‘dan Younghoon ve Hwall‘u, Golden Child‘dan Jaehyun ve Jangjun‘u ve Boy Story‘den Hanyu‘yu öne çıkarabiliriz.

V, iki hashtag ( #V ve #Taehyung) ile Tiktok ‘ta 10 milyar görüntülemeyi aşan dünyadaki ilk ve tek sanatçı oldu. “I’m Good BoyTikTok ‘ta viral bir “meydan okuma (challange)” haline geldi.

BTS V, belirgin şekilde derin ve zengin bir ses tonuna sahiptir

V bir bariton (derin ses sahip olma), ancak falsetto‘da (tiz seslere çıkılarak şarkı söyleme) da şarkı söyleyebilir! Diğer üyelerden çok daha derin sese sahip olan V, boğuk ses aralığıyla ayırt edilebilir. Elite Daily‘den Karen Ruffini, makalesinde V‘nin sakinleştirici ve duygu veren düşük tonlarda söylerken hiçbir sorun yaşamadığını belirtti. Ayrıca olması gerekenden daha yüksek notalara ulaşabiliyor; örneğin, tenordan (en tiz sese sahip erkek sanatçı) daha yüksek olan C6 ve D6’yı çıkarabiliyor. Billboard‘dan Tamar Herman, “geniş bir aralık ve derin bir ton” olarak niteliyor V’nin ses özelliklerini.

Klasik ve caz müziğine olan sevgisinin yanı sıra trot (tekrarlayan ritim ve vokal çekimlerinin kullanımıyla bilinen eski Kore popüler müziği) ile de ilgileniyor V. Amerikalı müzisyenler Ruben Studdard ve Eric Benet , V‘ye ilham veren sanatçılar. En sevdiği şarkılar arasında Joan Baez‘den “Hello in There”, Chet Baker‘dan “Blue Room” ve “Every Kind of Way” yer alıyor. V ‘nin satın aldığı ilk albüm bir Girls’ Generation albümüydü. Bu sanatçıların etkisini vokallerinde ve bestelediği müziklerde görebiliyoruz. Ancak ayırt edici özelliği, onu diğer tüm sanatçılardan ayıran “özel dokunuşu”. Ayrıca pek çok insanın bilmediği iyi şarkıları aramayı da seviyor.

V ‘nin görsel güzelliği sizi büyüler

V‘nin “visual” yani görsel özellikleri son derece ayırt edici. Hayranlarının ona “CGV (Computer Graphics V) ” diyorlar. Çünkü onların gözünde, bilgisayar grafikleriyle yapılmış gibi mükemmel gözüken yüz hatları hatlarına sahip.

Gözleri de çok güzel Tae’nin. Bu arada, bir tek göz kapağı ve bir çift göz kapağı bulunmakta (Koreliler bu olaya fena derecede takık).

Güzelliğinin  yanı sıra, sahne hakimiyeti de muhteşem kendisinin. ayrıca, en iyi doğal aegyo ‘ya (sevimli, çapkın ve cilveli bir şekilde davranmak için Korece kelime) sahiptir.

Kim Taehyung , RM ve Jin arasında BTS’in üçüncü en uzun boylu üyesidir . Kas yapmaya odaklanmış değil, ancak karın kasları ve uzun şekilli bacakları var Kendi çektiği Karaoke videosunda bacakları ikonik hale geldi (aşağıdaki videoya bakın). “Ben de ağırlık çalışıyorum, ancak gerekli kondisyon düzeyine ulaştığımda, antreman yapmayı bırakıyorum” diyor.

V, ellerinin, özellikle güzel, uzun parmaklarının en sevdiği vücut parçası olduğunu söylüyor. Kim Taehyung iki parmağıyla verdiği V pozunu çok seviyor.

Bir Weverse yanıtında, kolinerjik ürtiker adı verilen kronik bir tıbbi rahatsızlığı olduğunu ve bu durumdan etkilenen kişilerin derisinin kurdeşen çıkardığını söyledi. V’nin uçakta cilt bakımı pamuklu pedleri tonlayıcı ile ıslatmayı ve iki kat daha fazla losyon sürmeyi içermektedir. Tae ayrıca bir de yüz cilt bakımı ipuçları videosuna sahiptir – aşağıdan izleyebilirsiniz:

Toplam 5 kulak piercingi bulunmakta (2 sağda ve 3 solda). Son olarak, yüzünde biri sağ gözünün altında, biri burnunun altında ve diğeri alt dudağında olmak üzere üç ben vardır. Çok tatlı gözüküyorlar.

BTS V ’nin moda stili hem farklı tarzları barındırıyor ama hem de ahenkli olmayı başarıyor!

V hakkında da dikkate değer olan şey, stilinin aynı zamanda hem çok yönlü hem de birbiriyle uyumlu olmasıdır.

Tarzı, modern ve klasik görünüm yelpazesinin her iki ucuna da uzanabilmesi anlamında çok yönlüdür. Genelde renkli, cesur desenli gömlekleri ve poloları; koyu tek renk pantolonların içine sokarak giymeyi tercih ediyor. Ancak desenli üst ile desenli pantolonu da eşleştirebiliyor. Bir keresinde onu toprak tonlarında renklendirilmiş basit kıyafetlerde görüyorsunuz (Star Wars’tan Skywalker olarak da bilinir), diğer gün onu bir prens veya bale gibi parıldadığı bir sahne kostümüyle gördüğünüzde ise gözleriniz kamaşıyor. Ayrıca kırmızı rengi de sık sık kullanıyor, bu pek çok kişinin başaramayacağı bir şey. Ayrıca çizgili üstler giymeyi de seviyor. Taehyung , kıyafetlerine eğlenceli bir hava katan bandanalar, spor bantlar ve bereler ile görünümünün üstünü çiziyor. V ‘nin tam bir bandana adamı olduğunu kolayca söyleyebiliriz.

V İtalyan lüks marka olan Gucci ‘yi seviyor ve sık sık bu markayı giyerken görülüyor. Gucci’nin ikonik kaplan figürünü üzerinde sık sık görebilirsiniz. Telefon kılıfı, kazağı, saati, gergisi, güneş gözlüğü, çantası ve hemen her şeyi Gucci‘den alınma. Bu yüzden  Gucci elçisi olarak görülmekte. V genellikle Gucci’yi tercih etse de , Big Hit Entertainment nedeniyle Gucci Elçisi veya Gucci Modeli değildir. Big Hit sanatçıların herhangi bir marka tarafından desteklenmesine izin verilmiyor. Bu akıllıca bir strateji, çünkü bu strateji BTS üyelerine istediklerini istedikleri zaman giyme esnekliği vermekte. Big Hit bir sponsorluğu düşünse bile, aynı anda yedi üyenin tamamı için olması gerekmektedir.

Ocak 2020‘de Grammy Müzik Ödülleri ‘nde V, sade siyah balıkçı yaka, geniş pantolon ve uzun siyah paltoyla izleyicileri derinden etkiledi.  O harika gecede “Baştan Aşağıya Siyahlı Adam” lakabını kazandı.

BTS V, çok özel bir kişiliğe sahip

V, 4D kişiliğine sahip K-pop idollerinden biridir, bu da onun tuhaf veya eksantrik bir kişiliğe sahip olduğu ve kalıpların dışında düşünme eğiliminde olduğu anlamına gelmekte. O gerçekten yaratıcı bir adam. Kore’de 4D kişiliğe sahip olmak daha çok bir iltifattır. Muhtemelen hayranların ona bu kadar takıntılı olmasının nedenlerinden biri budur. Bir ayrıntı olarak, kendisi 4D olarak adlandırılmaktan hoşlanmıyor.

Taehyung çok arkadaş canlısı, sevecen ve neşelidir. İyi kalpli ve çocukları gerçekten seviyor. Problemler hakkında konuşmak için iyi bir insan, her zaman yargılamadan dinleyecektir. Tanıdığı insanlarla takılmayı sever ve onu sık sık yalnız kalmaktansa, arkadaşlarıyla ve diğer insanlarla vakit geçirirken görebiliriz. Grup arkadaşları, grubun en gürültülü kişiliğe sahip olduğunu söylüyor.

Öte yandan, son zamanlarda, aniden o hareketli ve gürültülü kişiden, gerektiğinde konuşan veya çoğu zaman sessiz olan birine dönüşmüş gibiydi. Pek çok insanın önünde duygularını kolayca göstermeyen biri oldu. Ancak, Dynamite parçasının promosyonları ile beraber keyfi yerine gelmiş gibiydi ve katıldığı canlı yayınlarda da bunu teyit eder şekilde, “bugünlerde mutlu hissediyorum” açıklamasını yaptı. Hayranları buna çok sevindi!

Birçok kişi V‘yi “uzaylı” olarak da adlandırır, çünkü V kendi kendine konuşmak gibi birçok “dünya dışı” eylemi gerçekleştirir. Kendini böylesine eşsiz bir şekilde özgürce ifade edebilmesi takdire şayan. Bir keresinde Jimin onu çamaşırlarını yıkarken kendi kendine konuşurken yakalamıştı. “Danger” şarkısının klibini çekerken istemeden saçını biraz fazla kestirince, kederini, üzüntüsünü sokaktaki bir köpeğe anlatmıştı. Süper güç olarak da arabalarla konuşmak istediğini ifade etmişti. Kendisi parlak havayı sevdiğini söylüyor ama ama en sevdiği mevsim de buna zıt olan Sonbahar.

Tae, tıpkı çocuklar gibi tasasızdır çünkü insanların onun hakkında konuşabileceklerinden korkmadan ne isterse yapar. Özünde, Taehyung bazen garip davranabilir, ancak bunu o kadar kendinden emin ve umursamaz bir şekilde yapar ki, ona bakıp büyülenirsiniz!

Van Gogh‘un’ Yıldızlı Gece‘ adlı tablosunu seviyor. Yurt odasında asılı bir resmi ve bir telefon kılıfı var. En sevdiği sanatçının sanat tarzıyla V’nin sanat tarzı arasındaki uyum da dikkat çekici: büyüleyici, eşsiz, nüanslı, esrarengiz ve bulanık!

BTS V ikonik şu ifadeyi icat etti: “Sizi morluyorum

V, “seni veya sizi morluyorum” anlamına gelen ünlü “ 보라 해 ” ( Borahae ) ifadesini bulan kişidi (Bora, mor / menekşe anlamına gelir ve saranghae, seni seviyorum anlamına gelir, kombinasyon Borahae’dir, yani mor + aksiyon). Bu cümle ve mor rengin kendisi, BTS ve ARMY için bir marka haline geldi sonrasında. Bu ifade, BTS ‘nin ARMY‘ ye olan sevgisini ve güvenini gösterme şeklidir. Mor, uzun süreli güven ve sevgiyi gösteren bir renk olarak görülür. V cümlenin anlamını şu şekilde açıklar: “Mor, gökkuşağı renklerinin son rengidir, bu yüzden size sonuna kadar güveneceğim ve seveceğim anlamına gelir; son nefesime kadar ”.

Big Hit Entertainment , Kasım 2017’de UNICEF ‘in “ #ENDviolance (Şiddeti Bitirelim)” kampanyasına sponsor oldu; burada UNICEF İcra Direktörü Henrietta H. Fore, BTS ve BTS ARMY’ye çocuklara ve gençlere yönelik şiddeti sona erdirme çalışmaları için 1 milyon doları aşan (daha sonra bu 2 milyon dolara yükseldi) çabaları için içten teşekkürlerini sundu. Dedi ki: “Müziğinizin mesajlarıyla ve bağışlarınızla, nezaketin gücünü gösterdiniz. Biz burada UNICEF olarak sizi morluyoruz!

BTS V önemli bir K-dramada rol oynadı!

V, Aralık 2016’da yayınlanmaya başlayan ve Şubat 2017’de biten Kore televizyon tarihi draması Hwarang‘da oynadı. Hansung rolünü oynadığı dizide sevimli ve masum bir karakteri canlandırdı. Taehyung oyuncu kadrosunun en genç oyuncusuydu. Henüz izlemediyseniz, dizinin ilginç bir konusu ve çok beğenilen aktör Park Seo-joon da dahil olmak üzere harika bir oyuncu kadrosu olduğunu belirtelim. Serinin IMDB puanı 7,9 olup, iyi bir puan olarak kabul edilebilir.

V ‘nin gelecek için çok güzel planları var: Emeklilik, aşk ve aile ilişkileri

V, şarkı söyleyerek ve oyunculuk yaparak kariyerine 40 yaşına kadar sorunsuz devam edeceğini düşünüyor.

Henüz ciddi bir ilişki yaşamadığını ve ilk aşkıyla evlenmeyi umduğunu açıklamıştı. Hayatının geri kalanını gelecekteki karıma adamak istiyorum diyor. Çok romantik! Üstelik de üç çocuk istiyor.

İdeal tipi, onunla ilgilenen ve çok aegyo yapan biri. Çekici, şık giysiler ve geniş pantolonlar giyen birini istiyor. Dışarıdan şık ama kalbi de sımsıcak olan uzun saçlı kadınları beğeniyor. V ’nin ideal kadını düşüncelidir, ona çok değer verir ve parayı akıllıca kullanır. The Star‘ın 2015 yılında hazırladığı profil anketine ideal kız tipi hakkında verdiği yanıtta: “Para kazandığımda nasıl para biriktireceğini bilen bir kız, çok fazla para harcarsam beni durduracak biri, arabadan önce ev al diyen ve  anne ve babasına önem veren bir kız “.

Bir kızdan beklediği görsel yönlerden bahsetmedi. Ancak, Hollywood aşkıyla uğraşırken Lily Collins ve Rachel McAdams‘ı seçmişti. Böylece, nasıl özelliklerden hoşlandığını tahmin edebilirsiniz 🙂

Kahverengi bir bere ve palto giymeyi, sonbaharda bir parkta güvercinleri beslemeyi hayal ettiğini söyledi. Başka bir zaman, ideal randevusunun bir eğlence parkına veya yakındaki bir doğa parkına gitmeyi içerdiğini söyledi. Yine başka bir olayda çocuğunu hayvanat bahçesine götürüp güvercinlere atıştırmalıklar vermek istediğini ifade etti. Parkları ve güvercinleri gerçekten çok sevdiğini anlıyoruz.

FEST 2020 kutlamaları sırasında V, çocuklarının BTS üyelerinin çocuklarının en iyi arkadaşları olmasını umduğunu itiraf etti. Yedinci yıl dönümü kutlamaları sırasında, Taehyung 20 yıl sonra üyelerin bir arada olmalarını ve oğullarını ve kızlarını bir araya getirip birlikte bir yemek yiyebileceklerini umduğunu belirtti.

V harika solo ve ortak çalışmalar yaptı

Aralık 2014‘te V, Adele‘nin “Someone Like You” cover’ını yayınladı. Bu şarkıyı, ilave duygu katmanları getiren derin sesiyle çok duygusal bir şekilde söyledi. Klip, V dar bir sokak ara sokağında yürürken çekilmişti; çok sade görünse de, neredeyse ikonik bir duygusal ambiyansa sahip. Mutlaka izlenmeli.

V, BTS’li grup arkadaşı J-Hope ile 2015 mayıs ayında ile Joonil Jung‘un “Hug Me” şarkısını seslendirdi. Şarkı V ‘in yatıştırıcı, zarif vokalleriyle başlıyor ve birden J-Hope hızlı, dokulu “rap”iyle şarkıya giriyor. Bağımlılık yaratan bir kombinasyon …

V, 2016 albümü “Wings” içinde ilk solo şarkısı olan “Stigma”yı çıkardı. Parçanın sevenleri bilir, derinden işler bu parça içimize.

V , grup arkadaşı Jin ile birlikte “Hwarang” TV dizisinin orijinal film müziği için “It’s Definitely You” şarkısını söyledi.

Haziran 2017 ‘de, BTS’in 4. yıldönümünü kutlamak için BTS üyesi RM ile ortak yapımcılığını üstlendiği “4 O’Clock” u yayınladı.

V‘nin ikinci solo şarkısı , “Singularity” Mayıs 2018’de BTS’nin yaklaşan üçüncü LP‘si “Love Yourself: Tear” için yayınlandı. İlk çıkışından iki yıl sonra 2020’de rastgele bir Twitter kullanıcısı tweet’inde paylaştıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde (V ‘nin büyüleyici görseline bir tepki olarak) viral oldu.

V,  BTS dışında ilk tam solo parçası olan “Scenery” ‘yi Ocak 2019‘da yayınladı. ‘SoundCloud platformu için en kısa zaman olan on dört günde 20 milyondan 100 milyon stream’e ulaşarak SoundCloud rekoru kırdı.

14 Haziran 2019‘da V , BTS üyesi J-Hope ile birlikte İsveçli şarkıcı Zara Larsson ile işbirliği yaparak mobil oyun BTS World‘ün müzikleri için“a Brand New Day”adlı bir parçayı seslendirdi.

Tamamen İngilizce olarak yazılmış ve söylenmiş bir başyapıt olan solo parça “Winter Bear” ın yapımcılığını ve çıkışını 2019’un yaz aylarında yaptı. V, bu şarkıyıSeni morluyorum” ifadesini icat etmesinin 1000. gününde çıkardı. Videoyu da kendisi çekti. Taehyung bu parça ve klibi için “About Time” adlı filmden esinlenmiştir. BTS’in turu sırasında V otelde tek başına kaldı ve bu filmi izledi. Jimin, tur sırasında yoğun programa rağmen V’nin dinlenmek yerine kısa videoyu kaydetmek için sürekli dışarı çıktığını söylemişti. Taehyung ayrıca Londra’dayken en iyi gün doğumunu kaydetmek için sabah 4’te yollara düşmüştü. Diğer ilginç ayrıntılar ise Taehyung’un kışın doğması ve ebeveynlerinin ona bebek ayı demesidir.

V, Şubat 2020’de “Map of the Soul: 7 ” albümü kapsamında solo şarkısı “Inner Child” ı yayınladı. Parçanın sözleri, içimizdeki çocuğumuzun nasıl değiştiği ve olgunlaştığı ile ilgiliydi. Şarkının korosu aynı zamanda bir duygu kasırgasıdır. 2020 yılındaki ON:E canlı online konserde muhteşem bir Inner Child performansı seyrettik. LED ekranlardan programa katılan ARMY ile birlikte söylediği kısımlarda gözü dolup da ağlamayan varsa taş kalplidir, nokta!

Mart 2020‘de çok beğenilen “Itaewon Class” TV dizisinin orijinal film müziği albümünün “Sweet Night” adlı parçasını besteledi, prodüktörlüğünü yaptı ve seslendirdi. Şarkı dizinin atmosferine o kadar iyi uyuyordu ki! Müzikal açıdan Taehyung ‘un müzikal derinliğini ve parlaklığını tam olarak ortaya koyan bir başyapıttı. Aynı zamanda rekor kıran bir şarkı oldu. Adele‘nin şarkısına yaptığı cover’dan altı yıl sonra, kendi şarkısı 117 farklı ülkede iTunes‘da bir numaraya ulaştı. Böylelikle “Sweet Night, Adele‘in “Hello” şarkısının rekorunu kırmış oluyordu. Gerçekten dramatik! Son olarak, 28 Kasım 2020′de açıklanan APAN Star Awards‘ta Sweet Night En İyi Soundtrack Parçası ödülünü aldı!

V, KTH1 başlıklı ilk mixtape için hazırlık yapmaktadır. Bu mixtape için hazırladığı “Blue and Grey” adlı parça BTS’in 2020 yılında yayınladığı ikinci albüm olan “BE” kapsamında yayınlanmıştır.

BTS V‘nin köpeği Yeontan da ünlüdür 

Tae‘nin süper sevimli köpeği Kim Yeontan, “Famous Birthdays”  adlı internet sitesinin En Popüler Köpekler Listesi’nde ilk 10’a girmiştir. “Yeontan bu listeye girebilen köpekler arasında bir şarkıcıya ait ilk köpektir!

bts v köpek

V’nin başka evcil hayvanlar da vardır. Soonshim ve Ssyongssyong adlı iki köpeği ve Kkanji adlı gri bir kedisi de var. Soonshim ve Ssyongssyong şu anda V‘nin ebeveynleriyle yaşıyor.

BTS V aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısıdır; aslında çok iyi bir fotoğraf sanatçısı!

Sahne adı V ile en sevdiği fotoğrafçı (Sidney’den minimalist bir fotoğrafçı olan) Ante Badzim‘den adı Ante’nin birleşimi olan Vante adlı imzasını taşıyan fotoğraflar yayınlar V.

V‘nin profesyonel fotoğrafçılık becerileri, Eylül 2019’da Vogue Korea tarafından vurgulandı. Cosmopolitan Korea dergisi, Ağustos 2020’de En İyi İdol Fotoğraf Sanatçısı seçti kendisini.

BTS V ile ilgili diğer ayrıntılar.

V otomobil olarak Haziran 2020’de SUV bir araç olan Hyundai Genesis GV80‘i seçti.

En sevdiği eşyalar telefonu, bilgisayarı, kıyafetleri, ayakkabıları, aksesuarları ve benzersiz olan her şeydir.  V sanat galerilerine gitmeyi seviyor. Basketbol oynamak ve bisiklete binmek en sevdiği spor aktiviteleridir.

Boş zamanlarında çok bilinmeyen güzel şarkılar keşfetmeyi seviyor. V ayrıca özellikle çizgi roman okumayı ve animasyon filmleri izlemeyi sevmekte. Japon mangası “One Piece” ‘in her bölümünü bitirmiştir. Toonieverse ‘deki neredeyse tüm çizgi filmleri seviyor ve çoğunu izlemiş bile.

Kahveyi sevmiyor ama sıcak kakaoyu seviyor. Tüm üyeler arasında en çok yemek yiyen kişidir. Ancak,  V sebzeleri sevmez. V ’nin en sevdiği yiyecekler arasında japchae (patates noodle’larından yapılan Kore yemeği) bulunmakta.

V (Kim Tae Hyung) aslında solaktır, ancak sağ eliyle de yazabilir. Sevimli alışkanlıkları arasında tırnaklarını ısırma, uyurken dişlerini sıkma, ağzını açık bırakma ve “apa!” (acıtır) ve “eomma” (anne) diye seslenme yer almaktadır.

Böylelikle V hakkındaki bu uzun, kapsayıcı yazımızın sonuna geldik. Umarız V’ye doymuşsunuzdur!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2 yıldır haber editörü olarak çalışmakta olup, son 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Avatar

  Lütfen diğer bts üyeleri nide yapın nolur

 2. Avatar

  Gerçekten emeğinize sağlık harika bir yazı olmuş. Tanımayan veya yeni ARMY olanlar için tüm ikilemleri silecek bir yazı olmuş teşekkürler

 3. Avatar

  lütfen suga yida yapın

 4. Avatar

  V ile çok fazla ortak yönümün olduğunu öğrendim ve şuan çok mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.