1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. BTS Okullu Oldu

BTS Okullu Oldu

bts mba
1

5 BTS üyesi yüksek lisans programına kayıt oldu. Big Hit Entertainment, okula kayıt yaptırmakla askerlik hizmeti arasındaki ilişkiyi reddediyor. BTS bizim eğitimli ve entelektüel krallarımız!

Beş BTS üyesi (RM, Suga, J-Hope, Jimin ve V), reklam medyası odaklı bir MBA (İşletme Yüksek Lisans) programına kaydoldular.

Metro Seoul’ün özel haberine göre RM, Suga, J-Hope, Jimin ve V, Jin’in halihazırda kayıtlı olduğu Hanyang Siber Üniversitesi’nde öğrenci olacaklar. Beş üyenin tamamı MBA programında reklam medyası üzerinde çalışacak. Jin aynı bölüme 2017 yılında kaydolmuştu. BTS’in en genç üyesi Jungkook programa kayıt olmadı.

Bir üniversite yetkilisine göre, üyeler aynı anda kayıt yapmayacaklar.

“RM, Suga ve J-Hope 1. yarıyılda kayıt yaptırırken, V ve Jimin 2. yarıyılda başlayacak”

– Üniversite yetkilisi

Big Hit Entertainment RM, Suga ve J-Hope’un Mart 2019’dan beri kayıtlı olduğunu, Jimin ve V Eylül 2020’de başlayacağını belirtti.

Hanyang Cyber University, Kore’deki 21 çevrimiçi üniversiteden birisi ve öğrencilerini mülakat sonuçlarına göre seçiyor. BTS üyeleri mülakatlarını çevrimiçi bir süreçle gerçekleştirdi ve programa kabul edildi.

Bazıları BTS üyelerinin, askerlik hizmetlerini ertelemek için lisansüstü eğitime kaydolduklarına inanıyor. Aslına bakılırsa, eğitime devam edip askerlikten muaf olmak 2018’de revize edilmiş Askeri Yasa ile kaldırılmıştı. Big Hit Entertainment‘dan bir yetkili, yeni kaydedilen BTS üyelerinin askeri hizmet nedeniyle değil, kendi istekleriyle kayıt yaptığını açıkladı.

Üyelerin lisansüstü okula kabulleri askerlik hizmetlerinden kaynaklanmıyor. Hepsi okula gitmek istiyorlardı çünkü eğitim alma arzusu içindeler.

– Big Hit Entertainment

Yaşça en büyük olan Jin’in kesin zaman henüz kararlaştırılmamış olsa da, 2020’nin sonunda veya 2021’in başında askere gitmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap