1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. BTS Üyeleri Hep Birlikte Askere Gidebilir
Trendlerdeki Yazı

BTS Üyeleri Hep Birlikte Askere Gidebilir

bts 2021 photo
2

BTS‘in 2022 yılında hep beraber birlikte askere gitme ihtimali üzerine konuşuluyor. 21 Nisan’da gelen bir habere göre bir araştırma analisti BTS’in askere gitmesiyle ilgili şöyle yazdı: “BTS üyelerinin 2022’nin ortalarından önce eşzamanlı olarak askere alınacağı tahmin ediliyor. Önceden üretilecek içeriğin askere alınmadan önce etkisi göz önüne alındığında, fiili aktivesiz geçen süre yaklaşık bir yıl olacak.”. Normal şartlar altında Kore’de fiili askerlik süresi 1 yıl 6 ay sürüyor.

Geçen Aralık ayında Kore Milli Savunma Bakanlığı popüler kültür ve sanat endüstrisinde çalışan seçkin bireyleri askerliklerini ertelemeye uygun hale getiren askerlik hizmeti yasasında bir değişiklik ilan etti. BTS’in bu yasaya uygun olduğu doğrulanırsa, BTS’in yaşça en büyük üyesi Jin’in 2022’nin sonuna kadar askere alınması ertelenebilecek (konuyla ilgili haberimiz).

Haberlerin ardından, Big Hit Music’ten bir kaynak “Sanatçıların paylaştıkları dışında size söyleyecek hiçbir şeyimiz yok” şeklinde bir açıklamada bulundu.

BTS Askere Gidecek mi? BTS Askerlik Özel Dosyası!

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Avatar

    We love nublu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.