İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. BTS Üyeleri Ünlü Erkek Stil Dergisi GQ’ya Stil Kahramanlarını Anlattı.

BTS Üyeleri Ünlü Erkek Stil Dergisi GQ’ya Stil Kahramanlarını Anlattı.

bts GQ
1

Bugün (9 Eylül 2020) GQ Youtube hesabından paylaşılan videoda BTS üyeleri ilham aldıkları stil kahramanlarını anlatıyor bizlere.

Öncelikle belirtmekte fayda var, GQ Kore veya GQ Japan değil, GQ ana sayfasında yayınlandı video.

İlk olarak Jin söz alıyor ve bombayı patlatıyor: “Stil kahramanım: kendim!” Grup arkadaşları “oooo” diye tepki veriyor anında. Anahtar nokta giyim konusunda stres yapmamak, baskı altında hissetmemek diye vurguluyor. Neyi arzu ediyorsan, hangi kıyafette rahat hissediyorsan kendini onu giymelisin diyor. Uyandığında şöyle bir bak, hangi giysi gözüne çarptıysa giy işte, yorma kendini. Başkaları ne dermiş falan bunları hiç düşünmeyeceksin. Önemli olan senin paşa gönlün ne istiyorsa o diye ekliyor. Şu sözü özellikle dikkatimi çekti: “Başkaları senin düşündüğün ve endişelendiğin kadar senin elbisene takılmaz, üzerinde durmaz. Bak sen kendi rahatına”.

J-Hope ikinci olarak söz alıyor ve bizi cevabıyla şaşırtıyor. Kendisinin stil kahramanı Snoopy imiş. Evet, yanlış okumadınız, şu beyaz köpekçik, çizgi filmi, animasyonu falan olan. Kendisini komik, eğlendirici bir şekilde ortaya koymasına vesile olan stilinin ilhamı Snoopy’ymiş. Snoopy elbiseleri ve pijamaları olduğunu ifade ediyor. Stil önerisi olarak da canınızın istediği her şeyi giyin, stil biraz da aranarak, deneme yanılmayla bulunur diyor J-Hope. Kendisi için de süreç böyle gelişmiş, zamana yayarak, deneye deneye stilini oturtmuş.

Sırada Suga var. Onun stil kahramanı ise Batman! özellikle “Kara Şövalye” filminde gördüğümüz Batman. Suga genelde uzun cümleler kurup İngilizce konuşmaz ama burada gayet bülbül gibi İngilizcesini konuşturmuş. Neden Batman derseniz diyor, o bizler gibi sıradan bir insan diyor, öyle insanüstü süper kahraman özellikleri yok. O yönünü seviyormuş. Akabinde annesinin giyim kuşamla çok ilgili birisi olduğunu, küçükken kendisini de güzel giydirmeye de çok meraklı olduğunu söylüyor. Ergenlik döneminde göze çarpan, parlak, iddialı parçalar giymeyi sevdiğini ifade ediyor. Şimdi erişkin olduğunu ve gösterişten ziyade kendisini rahat ettiren giysiler seçtiğini vurguluyor.

Jimin ise stil kahramanının ARMY olduğunu belirtiyor. Aslında ARMY’nin hayatının tüm yönlerine de ilham kaynağı olduğunu vurgulamadan geçemiyor: “Çünkü onlar benim yaşama nedenim”. Onlar gibi arkadaş canlısı, hassas ve sıcak olmak için kendimi oldukça zorluyorum diye ekliyor. Stil önerileri olarak, öncelikle kendine, stiline güven duymamız gerektiğini ifade ediyor. Bütün bunları o yumuşak ses tonu ve zarif bakışlarıyla söylüyor ki; öyle dalıp gidiyorsunuz, konu neydi ya diye sormak zorunda kalıyor insan kendi kendine.

Jungkook ise stil kahramanının grup arkadaşı RM olduğunu söylüyor: “Şu an yaşadığım hayatın başlangıç noktası RM’di” diye ifade ediyor. Bizdeki deyimiyle RM’in elinde büyüdüm diyor. RM çok yakın olduğum, kendisinden çok şey öğrendiğim abimdi diye ekliyor. Görüntüsü ve müzik dehasının yanında çekici zekası ve bakış açısıyla da ona ilham verdiğini söylüyor. Birebir onun stilini benimsemedim, ama düşünüş tarzı hareketleri, konuşması ve müzikle olan ilişkisi bana stilimi oluşturmamda kritik katkı sağladı diyor. Stil önerileri kapsamında ise, aslında kendisine ait özel bir stili olduğunu düşünmediğini, ancak stili konusunda özenli olmanın kendini ifade etmek için önemli bir metot olabileceğini vurguluyor. Aslında stilimiz kişiliğimizin de bir çeşit dışa vurumu diye ekliyor.

RM stil kahramanları olarak iki ressamı dile getiriyor. Bunlar Kim Whanki ve Yun Hyong Keun. Soyut resim çalışmaları ile ünlü ressamlar RM’in entellektüel derinliğini de yine gözler önüne seriyor. Bu iki sanatçı birbirine zıt özellikler taşıyor ve RM için bu ikisi birlikte stil için ilham verecek karışımı sağlıyor. Stil önerisi olarak RM de deneye deneye kişisel stilin zamanla oturacağını ifade ediyor. Stil bir birikimdir diyor özetle.

Son olarak V stil kahramanının babası olduğunu ifade ediyor. Babası uzun süre önce bir dönem giyim dükkanı işletmiş ve çok özel bir stile sahip biriymiş. Babasını eski fotoğrafları onun için her zaman ilham kaynağı olmuş. Diğer taraftan stilin kişiye özel bir olgu olmasının gerektiğini de vurguluyor ve her ne kadar ilham alsam da babamla stillerimiz farklı diye ekliyor. Stil olarak ortak yönümüz yüz hatlarımız diye de espri yapmaktan geri kalmıyor. Gerçekte de ne yat ne kat, babadan kalabilecek en güzel miras budur herhalde. Stil önerisi ise: “Kendin ol, kendine özel stilini keşfet”

Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Yorum Yap

Yorum Yap