1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. SEVENTEEN Mingyu Zorbalık İddiaları Hakkında

SEVENTEEN Mingyu Zorbalık İddiaları Hakkında

mingyu

SEVENTEEN Mingyu zorbalık ve taciz iddiasıyla suçlanmıştı. Mingyu’yla aynı okulda okuduklarını iddia eden biri, dersten sonra Mingyu’yu kendisini hedef aldığını düşündüğü hoş olmayan şakalar yapmakla suçladı. Konuyla ilgili olarak, Pledis Entertainment gerçekleri araştırdıktan sonra ulaştığı sonuçla ilgili bir açıklama yaptı.

Pledis Entertainment, Mingyu’nun sınıf arkadaşlarıyla gerçekten şakalaştığını ancak, herhangi bir kişiye yönelik hedefli bir taciz olmadığını bildirdi. Dahası Mingyu kendisini rahatsız hissetmesine neden olduğu için doğrudan ilgili şahıstan özür diledi. Zorbalığa uğradığını iddia eden kişi Mingyu’nun özrünü kabul etti.

Pledis Entertainment tarafından Mingyu‘nun zorbalık iddialarına karşı yaptığı açıklama şu şekilde:

Merhaba. Biz Pledis Entertainment.

SEVENTEEN üyesi Mingyu ile ilgili olarak online gönderilere ilişkin teyit edilen bilgileri size bildiriyoruz.

Sanatçımızla aynı okula gittiği dönemde meydana gelen bir olay hakkında yorum yazan kişiyle birkaç kez görüşüp gerçekleri doğruladık. Bu sürecin bir sonucu olarak, bu konudaki yanlış anlamaları giderdik ve bu durumu karşılıklı olarak sonuçlandırmaya karar verdik.

Zorbalık ve taciz iddiasında bulunan kişi, ortaokula giderken sanatçımızla ilgisi olmayan çeşitli kişisel meseleler yaşamış. Söz konusu kişi yazıyı ortaokulda yaşadıklarını duyurmak için yazdığını söyledi.

Bununla ilgili olarak sanatçımız, sınıfında bulunan erkek öğrencilerle birlikte dalga geçtiğini, ancak belirli bir kişiye kasıtlı olarak taciz veya aşağılama yapmadığını söyledi. Ancak, yine de sanatçımız yanlış anlama nedeniyle kendini kötü hisseden söz konusu şahıstan özür diledi.

İddiacı şahıs özrü kabul etti ve tartışmaların başından beri bu konunun Mingyu’nun gruptan ayrılmasına ya da faaliyetlerini durdurmasına neden olmasını istemediğini söyledi.

Yukarıdaki ifadeyi öncelikle içeriğini kontrol edebilmesi için söz konusu kişiyle paylaştık ve kabul aldık. Bu nedenle, bu konuyla ilgili başka tartışmaların ortaya çıkmayacağını ve muhtemelen şahsa zarar vermeyeceğini umuyoruz.

Kimlikleri teyit edilebilecek görevdeki herkesle iletişim kurmayı ve tartışmayı bitirdik. Ek olarak, kimlikleri açıkça teyit edilmeyen kişilerle ilgili konularda gerçekleri doğrulamak için çalışıyoruz. İleride ek olarak doğrulanan konularla ilgili ayrı bir açıklama paylaşacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap