1. Ana Sayfa
  2. Kore Dizileri
  3. RED VELVET Wendy, Start-Up OST için “Two Words”ü seslendirdi

RED VELVET Wendy, Start-Up OST için “Two Words”ü seslendirdi

RV-Wendy-Cover

Red Velvet‘in bu sene büyük bir sakatlık geçiren ve kendini çok özleten başarılı vokalisti Wendy, START-UP dizisinin Original Sound Track (OST)’inin 11. parçası olan “Two Words“ü seslendirdi. Red Velvet grup olarak da bu OST için daha önce Future adlı parçayı seslendirmişti.

Wendy‘nin vokal yeteneklerini konuşturduğunu görüyoruz parçada. Kendisinin çok güzel bir ses rengi var. Yüksek notaları başarıyla icra eden sanatçı vibrato tekniğini de konuşturuyor. [Detay bilgi: vibrato, halk dilinde “name” olarak nitelenen, nefes alma organlarını kullanarak sesin frekansını değiştirmeye verilen isim. Sesin frekansını değil de volume‘ını değiştiriyorsak da ona tremelo deniyor]. 2:45-2:58 arasındaki vibratosu ve 2:59’da “falsetto“ya (sesi çok tiz tonda yükselterek, duygunun zirveye çıkartıldığı an) bağladığı kısım buna güzel bir örnek. Özlemişiz seni ve sesini sevgili Wendy!

Bu arada Start-Up da çok beğenilen bir dizi. Bu dizinin OST‘sindeki bir diğer parça “Future” da Red Velvet grubu tarafından seslendirilmişti:

Önerilen Yazı
Red Velvet Wendy Tam Olarak İyileşti Mi?
Önerilen Yazı
Red Velvet Wendy Provalarda Sahneden Düştü, Kırıkları Var!
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1979 İzmir doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi mezunu. 2 yıldır haber editörü olarak çalışmakta olup, son 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.E-posta: [email protected]

Yorum Yap