İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. RBW Entertainment Kripto Para (Coin) Dünyasına Adım Attı

RBW Entertainment Kripto Para (Coin) Dünyasına Adım Attı

mamamoo rbw
1

RBW (Rainbowbridge World), popüler kız grubu MAMAMOO’nun yanı sıra yeni bir kız grubu olan Purple Kiss ile oldukça etkili bir ajans. RBW’nin Japon yan kuruluşu RBW Japan, şarkıcılarının dijital ürünlerini Hong Kong merkezli Xeno kripto para blok zincirinde satmayı planlıyor. K-Pop hayranları yakında blockchain teknolojisini kullanarak en sevdikleri gruplarıyla ilgili dijital ürünler satın alabilecekler. Coinler, K-Pop hayranlarına ve diğer yatırımcılara RBW faaliyetleriyle ilgili dijital ürünlerde gerçek bir hak veriyor.

Xeno ekibi yaptığı özel bir röportajda, RBW Japonya’nın NFT borsasına NFT tabanlı dijital ürünlerini basmak ve listelemek için özel haklar verdiğini duyurdu.

RBW Japonya CEO’su Jae-Woong Wang, “Fan tabanları, en sevdikleri sanatçılar için gerçekten sahip olabilecekleri dijital ürünler elde ediyor ve sanatçılar ve içerik yaratıcıları hayranlarına sunmak için yeni ve heyecan verici ürünler alıyor” dedi. “Dijital etkinlik biletleri, üyelik coinleri, hatta dijital içerik hakları bile sağlanabiliyor ve NFT’ler içinde saklanabiliyor. Dijital ticaret trendi büyüyor ve RBW bu trendleri takip ederken aynı zamanda mümkün olduğunda yeni pazarlar açmak istiyor.”

NFT’lerin tam olarak ne zaman başlatılacağı henüz açıklanmadı. Xeno, temel dijital ürünlerin hayranların en sevdiği K-Pop idollerinin “3B model görünümlerini”, sanal konserler için etkinlik biletlerini ve “sanatçıların hayran kitleleriyle etkileşim kurmasına olanak tanıyan” üyelik coinlerini içereceğini söyledi.

Bitcoin ve eter gibi değiştirilebilir kripto para birimlerinin aksine, NFT’ler bire bir değiştirilemeyen coinlerdir. MAMAMOO hayranları için bu, şarkıcılar etrafında geliştirilen benzersiz bir dijital ürünün sahipliğine dönüşüyor.

Xeno’nun başkanı Anthony Di Franco, Xeno’nun NFT pazarının, şirketin Doğu Asya’daki NFT’ler için potansiyel olarak büyük bir pazar görmesinin ardından geçtiğimiz ay başlatıldığını söyledi. Şirket şu anda esas olarak Hong Kong, Japonya ve Güney Kore’de faaliyet gösteriyor.

Çoğu NFT borsası Ethereum blok zincirini temel alırken, Xeno daha iyi ölçeklenebilirliği, tam çapraz zincir birlikte çalışması ve entegrasyonu ve Polkadot’un ekibe protokol katmanının tam kontrolünü veren benzersiz “parachain” özelliği nedeniyle Polkadot ağı üzerine inşa edilmiş.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap