My ID is Gangnam Beauty Dizisi Konusu ve Oyuncuları

My ID is Gangnam Beauty (Ben Gangnam Güzeli) 2018 yılı yapımı romantik komedi türünde, 20’li yaşlarında iki gencin saf ve masum aşk hikayesini konu alan, aynı isimle yayınlanan bir webtoon’dan esinlenen bir Kore dizisidir (K-drama). Başrollerinde Lim Soo Hyang, Cha Eun Woo, Kwak Dong Yeon ve Jo Woo Ri oynamaktadır.

My ID is Gangnam Beauty Dizisinin Konusu

“Gangnam Beauty” (Gangnam Güzeli) estetikli olduğu için baş roldeki Mi Rae’ya verilen takma bir isimdir. Plastik cerrahi Güney Kore’de yaygındır, ancak Mi Rae’in dedikodularının da kanıtladığı gibi hala toplumca tam anlamıyla kabul görmemiştir.

Kang Mi Rae lise ve ortaokul yıllarında lise arkadaşları tarafından uğradığı zorbalık nedeniyle yüzünün yeteri kadar güzel olmadığını düşünür ve lise biter bitmez estetik ameliyat olmaya karar verir. Bu ameliyatı o kadar gizli tutar ki sadece annesinin haberi vardır. Babası kızının estetik sonrası yüzünü tanıyamaz bile.

Üniversitenin ilk günü ortaokul günlerinden bildiği Do Kyung Suk (Cha Eun Woo) ile tekrar karşılaşır. Birbirlerini lise yıllarında nadiren görmüş olan ikili üniversitede kimya bölümünde aynı sınıfta okumaktadır ve arkadaş olurlar. Kang Mi Rae geçmişinden gelen alışkanlık ve çekingenlikle genel olarak herkesten uzakta takılmaktadır, samimiyet kurmak istememektedir. Lisede yüz güzelliği standartları nedeniyle zorbalığa uğrarken üniversitede de üst sınıfların kötü davranışlarına maruz kalır. Otobüs durağında beklerken Mi Rae’nın ayaklarıyla yaptığı dans hareketlerini gören Do Kyung Suk’un aklına lise yıllarındaki bir anısı gelir ve bu olay Mi Rae’yı hatırlamasına vesile olur.

Üniversitenin ilk gün etkinliklerinde sahnede sergilediği dans şovu izleyenleri etkilemiş ve sınıf arkadaşlarının Mi Rae’ya yönelik düşüncelerini olumlu yönde değiştirmiştir.

Kang Mi Rae, hem öğretim görevlisi Yeon Woo Young’un hem de eski okul arkadaşı-şimdi üniversiteden sınıf arkadaşı Do Kyung Seok’un dikkatini çeker. Yeon Woo Young gizliden gizliye Mi Rae’den hoşlanmaktadır ve Mi Rae’nin evinin yakınlarına taşınır. Bunu duyan Do Kyung Seok da Yeon Woo Young’un ev arkadaşı aradığını öğrenir, Mi Rae ile de yakınlaşmasından hoşlanmadığı ve bu yakınlaşmaları engellemek için onun ev arkadaşı olur. Dizide oluşan bu aşk üçgeninin Seok’un, Mi Rae’ye açılmasını hızlandıran bir avantaj olduğu söylenebilir.

Aslında Seok’un maddi durumu iyidir ama babasıyla gerçekleştirdiği bir tartışma sonrası evden ayrılır. Seok ve kız kardeşi yıllar önce annesi tarafından terk edilmiştir. Annesinin neden terk ettiği ve birçok gizli gerçek dizinin ilerleyen bölümlerinde açığa çıkacaktır.

ASTRO‘dan Cha Eun Woo, Do Kyung Seok’u oynuyor, dışarıdan soğuk ama içinde sıcacık bir kalbi var. Mi Rae’ye olan sessiz ilgisi, Mi Rae’nin sevgisini en ince yollarla kazanmaya çalışırken çok sevimli sahneler izlememizi sağlıyor.

Dizide kadın haklarını sesli bir şekilde vurgulayan birçok güçlü kadın karakterle karşılaşmaktayız. Seok’un annesi ve öğrenci konseyine katılan kız öğrenciler bunlara birkaç örnek.

Dizide Mi Rae’nın babası sizleri gülümsetecek güzel sahneler sunuyor, oyunculukları oldukça başarılı.

Gangnam Beauty’de bazı sahnelerde gerginlik hissedebilirsiniz. Okulun en popüler birinci sınıf öğrencisi Hyun Soo Ah, Mirae’nin hayatını sinsice baltalamaya çalışır. Oldukça masum görünmesine rağmen, gizliden gizliye Mi Rae’den nefret etmektedir. Kyung Seok’un kurnaz planlarla ortaya çıkmasını izlemek sizi şaşırtacak ve biraz sinirlendirecek.

Bölümler ilerledikçe Mi Rae kayıp öz güvenini geri kazanmaya başlar ve gerçek güzelliğin dış görünüşle ilgisi olmadığını keşfeder.

Dizinin en sevdiğimiz OST’si “Something” oldu. Dinlemek ister misiniz?

My ID is Gangnam Beauty Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

LIM SOO HYANG (Kang Mi Rae)

Im Soo Hyang, Güney Koreli bir oyuncudur. 19 Nisan 1990 doğumlu oyuncu, 2009 yapımı “4th Period Mystery” filminde küçük bir rol aldı. 2011 Kore Drama Ödülleri’nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülünü ve 2011 SBS Dram Ödülleri’nden Yeni Yıldız Ödülü’nü veren 2011 televizyon draması “New Tales of Gisaeng” de yer aldıktan sonra ün kazandı. Im Soo Hyang o zamandan beri “I Do, I Do” (2012), “IRIS II” (2013), “Inspiring Generation” (2014) ve “Five Children” (2016) ‘da rol aldı.

CHA EUN WOO (Do Kyung Seok)

Cha Eun Woo Güney Koreli müzisyen ve aktördür. İlk filmini 2014’te “Palpitating Life” da yaptı ve daha sonra 2016 yılında çıkış yapan ASTRO erkek bandının bir parçası olarak müzik dünyasında isim yapmaya devam etti. Cha Eun Woo her iki işini de başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Son zamanlarda, “My ID Is Gangnam Beauty” (2018) ve “Top Management” (2018) gibi hit dizilerde yer aldı.

KWAK DONG YEON (Yeon Woo Young)

Kwak Dong Yeon, Güney Koreli bir aktör ve şarkıcıdır. 19 Mart 1997’de Daejeon’da doğdu, 13 yaşındayken müzik stajyeri olmak için Seul’e taşındı. Gitar ve bas gitar çalışırken, oyunculuk eğitimi de aldı. Kokoma Band grubunda lider gitarist olarak yer almaktadır. Kwak Dong Yeon, 2012 Kore Drama Ödülleri’nde En İyi Genç Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı 2012 televizyon dizisi “My Husband Got a Family”de oyunculuk yaptı. Ayrıca popüler “Jang Ok Jung, Lives in Love” (2013), “Inspiring Generation” (2014), “Modern Farmer” (2014) ve “Splendid Politics” (2015) filmlerinde rol aldı. “Adolescent Medley” (2013), “Middle School Girl A” (2014), “The Flatterer” (2015) ve “Clouds Drawn By Clouds” (2016) dahil olmak üzere birçok dramada başrol oynamıştır.

JO WOO RI (Hyun Soo A)

Jo Woo Ri Güney Koreli bir oyuncudur. 29 Mart 1992’de doğdu ve 2011 yılında oyuncu kimliğiyle çıkış yaptı. O zamandan beri “Medical Top Team” (2013), “Modern Farmer” (2014), “My My” da dahil olmak üzere çok sayıda televizyon dizisinde rol aldı.

My ID is Gangnam Beauty Fragmanı

My ID is Gangnam Beauty Dizisi Konusu ve Oyuncuları” için 2 yorum

 • Mayıs 29, 2020 tarihinde, saat 10:37 pm
  Permalink

  Bu dizi ilk dizilerimden sayılır. Korede kim kim bilmezken izlemiştim gerçekten beğenerek hayranlıkla izledim. Harika bi diziydi tavsiye ederim.

  Yanıtla
 • Mayıs 29, 2020 tarihinde, saat 10:36 pm
  Permalink

  Bu dizi ilk dizilerimden sayılır. Korede kim kim bilmezken izlemiştim gerçekten beğenerek hayranlıkla izledim. Harika bi diziydi tavsiye ederim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: