İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. MAMAMOO yeni teklisi “Wanna Be Myself” ile çok havalı!

MAMAMOO yeni teklisi “Wanna Be Myself” ile çok havalı!

mamamoo

MAMAMOO pastel renklerin ağırlıklı olduğu, hafif retro havası ve disko sound’lu parçaları “Wanna Be Myself” ile yeniden bizlerle. Bu dönem retro ve disko gerçekten çok moda.

Parçanın sözlerinde “O öyle olacak bu böyle olacak diye bir standart yok canım dünyada”, “beni karşılaştırma”, “ben kendime saygı duyuyorum, ben orijinalim”, “Hergün ama hergün kendim olmak istiyorum” dizeleri şarkıyı en iyi anlatan kısımlar diyebiliriz.

Wanna Be Myself müzik videosunda Solar karizmatik pozlar veriyor sürekli. Ekseriye beğenmiyorum onun kostümlerini, çok güzel bir yüzü olmasına rağmen saçını bir garip boyar falan neden be kızım dedirttiği olur. Ama bu sefer stilini de duruşunu da beğendim. İşte benim Solar’ım bu! Parçada en önemli replik olan “I wanna be myself”i kendisi söylüyor ve şarkını bu zirve anında çok başarılı.

Moonbyul fazla gözükmüyor klipte, kırmızı ayakkabı kot takım kombinini beğendim ama o aşırı bol mavili takım olmamış. Kendisi biraz maskülen tarzı sever, hatta “tomboy” (bizdeki “erkek fatma” deyimine denk geliyor) mu değil mi diye forumlarda yazalır çizilir. Ben o kadarına katılmıyorum zira maskülen kıyafetleri gayet zarafetle yakıştırıyor kendine. Stilini bir kenara bırakırsak, rap yeteneği kpop aleminin en iyilerinden biri yapıyor kendisini. Bu parçada fazla rap kısmı yok, Moonbyul bile vokal yapmış diyebiliriz. Klibin sonlarına doğru Mona Lisa gülümsemesi ise çok karizmatik. “Cool” olmak böyle bir şey.

Hwasa genelde Mamamoo kliplerini domine eden üyedir, bu klipte de kendine baktırıyor ama domine ediyor diyemeyiz. Giyinme bölümünün önündeki gece kıyafetiyle ise çok hoş görünüyor. Vokalleri de her zamanki gibi başarılı. Klibin anlam ve önemini ifade eden “farklı” olma deyince belki de ilk akla gelen kişi kendisi bu arada.

Ve geldik Wheein hanımefendiye. Bu klibin yıldızı kendisi olmuş. Tüm kıyafetleri kendisine çok yakışmış, her sahnesinde yüzü çok hoş görünüyor ve parçada en fazla kısmı o söylüyor. Özellikle de ince ses tonuyla söylediği kısımlarda gerçekten çok başarılı. Benim kendisine notum beş üzerinden beş!

Neyse arkadaşlar, parça gayet güzel olunca, kızlar ne giymiş vesaire o konulara daldık. MAMAMOO hem gayet güzel işler çıkarıyor; hem de hemen herkesin sempatisini kazanmış, fazla antisi olmayan bir grup olmasıyla da zoru başarıyor. Siz de dinleyin bakalım beğenecek misiniz?

Yorum Yap

Yorum Yap