1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. MAMA 2020 Oylamalarında Kim İlk Sırada? Nasıl Oy Vereceğim? Merak Ediyorsan Gel…
Trendlerdeki Yazı

MAMA 2020 Oylamalarında Kim İlk Sırada? Nasıl Oy Vereceğim? Merak Ediyorsan Gel…

mama 2020
1

MAMA 2020 adayları açıklandı, oylar verilmeye başlandı, hatta kullanılan oy sayısı şu anda 40 milyonu aştı bile! Hangi grupların aday olduğuna dair yazımızı altta önerilen yazılar listemizde yer alan yazımından öğrenebilirsiniz.

Oylamalar nasıl gidiyor, hangi grup kaçıncı sırada merak ediyorum, ben de oy vermek istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz.

İlk önce hangi dalda, hangi grup kaçıncı sırada öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak görebiliyorsunuz son durumu:

https://mama.mwave.me/en/rankingDetail?sectionID=1

Yukarıdaki linke tıklayınca aşağıdaki ekran geliyor karşımıza. Üst menüden istediğiniz alanın (Artist of the Year, Song of the Year,…) başlığını tıklayarak o sekmeye geçebilirsiniz:

Şimdilik BTS‘in aday olduğu tüm dallarda ilk sırada olduğunu görüyoruz. Kız gruplarında da BLACKPINK ilk sırada, TWICE ise rakibi konumunda.

Gelelim şimdi nasıl oy kullanacağımıza: Öncelikle aşağıdaki linke tıklıyoruz:

https://www.mwave.me/en/signin?redirectUrl=https://mama.mwave.me/en/vote

Bu ekranda sosyal medya hesaplarımızdan birini kullanarak “sign-in” yapmamız gerekiyor (mecbur tutulmuş bu). Uygun gördüğünüzü tıklayın (tez canlı arkadaşlar için: bir iki saniye sonra geçiş oluyor, az sabır). Ben mesela Facebook‘u tıkladım, ilave şifre falan girmeden sonraki adıma geçtim (yani Facebook hesabım otomatik halletti).

Şimdi karşımıza “REGISTER” başlıklı ekran geliyor, “Agree” yazan yerlerdeki üç tane check kutucuğuna check atıp (zaten atılmış gibi duruyor ama üstüne basınca rengi koyulaşıyor), en alttaki “JOIN” butonuna basıyoruz.

Nasıl oy verileceğini üç maddede anlatan bir ekran geliyor. Kısaca diyor ki (i) Artist of the Year ve Song of the Year kategorilerine oy vermek zorundasınız yoksa oyunuz geçerli olmaz, (ii) önce kategoriyi seçeceksiniz sonra sanatçıyı, (iii) paşa gönlünüze göre oy verdikten sonra “voting complete” tuşuna basmazsanız oyunuz geçerli olmaz.

Bu önemli konularda bilgilendikten [tehdit edildikten?] sonra, her seferinde bu ekranla uğraşmayıp, direk olaya girmek adına “Don’t Show Again” butonuna basıyoruz. Aşağıdaki ekran geliyor sonra:

En üstteki iki kutu zorunlu kutular. Üstlerine tıkladıktan sonra sayfanın altındaki gruplara (veya şarkılara) ait resimli kutucuklardan seçiminizi yapıyorsunuz. Diyelim yanlış işaretlediniz, üstteki kutunun üzerine oku getirince “Change” yazısı çıkıyor, tıklayıp değiştirebiliyorsunuz.

İşiniz bittiğinde “Voting Complete” butonuna basıyorsunuz ve alttaki karakter girme ekranı geliyor. Karakteri aynen yazıp “SUBMIT” butonunu tıkladığınızda işlem tamam.

Tekrar oy kullanmak istediğimizde ise aşağıdaki linke tıklayıp, “Go to Vote” butonuna basıp, yukarıdaki işlemleri tekrarlıyoruz. Her gün bir oy hakkımız var. Yalnız dikkat edin, oy vermek istediğiniz tüm alanlara ve tüm kişilere oyunuzu verdikten sonra “Voting Complete” butonuna basıp, ardından SUBMIT edin. Yoksa bir kez SUBMIT ettikten sonra aynı gün bir kez daha oy verdirmiyor sistem.  İşte link:

https://mama.mwave.me/en/main

Son olarak, aynı hesap günde bir kez oy verebiliyor. Birden fazla sosyal medya hesabı olanlar, hepsini sırayla kullanabilir [fake hesapsa etik değil tabi; ama aşk işte böyle bir şey].

Önerilen Yazı
2020 MAMA Adayları Açıklandı veee Oylama Başlıyor!
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Avatar

    MAMA da oy kullanmak ücretli mi acaba? Biliyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.