1. Ana Sayfa
 2. Güncel
 3. Jungkook açıkladı: “Ben Başta Utangaç Değildim”
Trendlerdeki Yazı

Jungkook açıkladı: “Ben Başta Utangaç Değildim”

Jungkook-P2
28

Jungkook, “utangaçlığının nasıl başladığı”nın hikayesini Japon FC Magazine dergisiyle yapılan  “Biyografim (Hayat Hikayem)” başlıklı röportajda bizlerle paylaştı.

Jungkook BTS‘e katıldığında oldukça utangaçtı diye biliyoruz; ama bu yazıdaki Jungkook biyografisinde bunun her zaman böyle olmadığını, neden sonradan böyle olduğunu ve ona kimin bu konuda büyük destek sağladığını öğreniyoruz.

Ben çok canlı, ele avuca sığmaz, afacan, biraz da haylaz bir çocuktum; sınıfta oturmaktan çok dışarda gezmeyi ve oynamayı severdim. Ders çalışmaktan gerçekten çok nefret ederdim. Bu yüzden annemle hep başım derde girerdi.”

Genç bir yıldız adayı olarak şarkıcı seçmelerine girerken dahi gerçek rüyasının ne olduğundan emin değilmiş:

 “Küçük yaştan itibaren şarkıcı olma hayalleri kurduğumu düşünebilirsiniz. Ama seçmelere katılırken bile hedefimin ya da hayalimin ne olduğunu bilmiyordum. Neymiş bir göreyim diye katıldım seçmelere. Biraz da eğlencesine katılmıştım“.

Ancak, Jungkook’u, seçmelerin yapıldığı alana geldiğinde gördüğü kalabalık onu çok etkilemiş:

Seçmelerin yapıldığı alana gelince o büyük kalabalıktan irkildim. Bu kadar çok yabancının arasında kalınca gerildim, büzüştüm adeta, kasıldım kaldım. Etrafımda tanımadığım insanlar olunca utangaçlaşmam bu andan itibaren başlamış olabilir diye düşünüyorum“.

Bu utangaçlık Jungkook‘u Big Hit Entertainment bünyesine katılmasına ve şimdiki grup arkadaşlarıyla tanışmasına kadar takip etmiş. Çıraklık döneminde Jungkook o kadar utangaçmış ki ancak grup arkadaşları uyuduktan sonra banyoyu kullanıyormuş.

Özellikle Taehyung, o dönem, Jungkook‘a çok yardımcı olmuş utangaçlıktan kurtulması için. Biliyorsunuz V, BTS‘de en son duyurulan üye. Bakın Jungkook, V için ne diyor:

 “V gruba katıldıktan sonra utangaçlık sorunumda ciddi azalma oldu. Taehyung ile ben benzer kişiliklere sahibiz. V, kabuğumu kırmamı sağladı sağ olsun. V’ye daha yakın oldukça onu daha çok sevmeye başladım”.

En son bu yılın başında yaptıkları Amerika çıkarmasında Jungkook‘un biraz utangaç hallerini gözlemlemiştik. 27 Ocak 2020 tarihli iHeartRadio Live röportajı sırasında hayranlarının çok yakınında oturmak durumunda kalmıştı BTS üyeleri. Amerikan hayranlar da kültürleri gereği öyle pek çekinmeyen, bağırıp çoşan, aşırılık yapmaya meyilli yapıdadırlar. Üstüne bir de RM dışındaki BTS üyelerinin İngilizce’yi sınırlı bilme handikapı var.  Jungkook‘un başta otursam mı oturmasam mı diye tereddüt emesi, sandalyesinde “büzüşmesi”, fazla etliye sütlüye bulaşmaması yukarıda anlattıklarına parelel görüntüler ortaya koymaktaydı. Bu arada V de çok çekingen oturuyordu kenarda. Jungkook‘un “V ile benzer yapılarımız” dediğini teyit edercesine adeta. Diğer taraftan, J-Hope, mesela, onların tam tersi, yerinde oturamıyor, ayağa kalkıp zıplıyor, dönüp duruyordu. Hepimiz farklı yaratılmışız sonuçta. Ama ne oluyor; sonlara doğru V yine devreye giriyordu. Yıllar geçse de bazı şeyler değişmiyor. Sizin için özel olarak editlediğimiz 2 dakikalık videoyu mutlaka seyretmenizi öneriyoruz:

Bu arada 2020 yılı BTS‘in küreselleştiği ve üyelerin de buna uyum sağlamada çok önemli ilerleme kat ettiği bir dönem oldu. Bir de pandemi olmasa neler oldu kim bilir? Bence  aradan geçen on ayda bile birçok şey değişti. Mesela, Jungkook‘un ON:E çevrim içi konserinde sergilediği “My Time” performansına bakınca hiç de utangaçlık sorunu varmış gibi durmuyor!

Aslında şunu da unutmamak lazım. Jungkook için röportaj sırasında oturmayla, sahnede performans gösterme çok farklı şeyler. Jungkook, sahne performanslarında bilerek bir kulak-mikrofonunu bir tanesini takmayıp, seyircilerin seslerini dinlemesiyle ve bu şekilde onlarla kendini entegre etmesiyle dikkat çeken bir sanatçı. Hiç de utangaç değil yani sahnede. Müzik başladı mı zaten, gerçek sanatçılar için başka her türlü duygu sona erer, sadece sanat kalır geriye.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (19)

 1. Avatar
  3 hafta önce

  Ya neddn Suga’m yok!BTS
  Üyelerini çooook seviyorum hepsi çok tatlıs ama SUGA bi baska TATLIS♥♡

 2. Avatar

  Yaa Jungkook çok tatlı..Keşke onları göre bilsem..Hepsini çok seviyorum..BTS farklı yaa BP’de.

 3. Avatar
  1 ay önce

  bu çok tatlış bir bilgiydi küçük tavşanımızın bu sorunla yüzleştiğini bilmek içimi rahatlattı .

 4. Avatar

  DİSDÇÖDİXXŞCŞFİDMCÖDŞSÇS

 5. Avatar
  1 ay önce

  Yaaa BTS ben sizi çoooook seviyorum.
  Ben bir tane bu gurubu birde Blackpink’ i seviyorum başka da birini diğil.❤

 6. Avatar
  1 ay önce

  Yaaa BTS sizi çooooook ama çoooook seviyorum!
  Ben bir tane bu grupu seviyorum birde “Blackpink’i başka da birini diğil!❤

 7. Avatar

  Ya BTS i cok ama cok seviyorum ❤

 8. Avatar
  1 ay önce

  Onları çok seviyorum keşke türkiyeye gelseniz sizinle tanışmayğı çok istiyorum ❤️‍❤️‍‍

 9. Avatar

  Çok tatlılar

 10. Avatar
  1 ay önce

  Hepsi çok tatlı onları seviyorum❤️

 11. Avatar
  1 ay önce

  Keşke jungkook jimin v j hope rap moster jin görebilseydim belki onların yanında utanabirirdim aslında hepsi çok tatlı güney kore bir başka çok seviyorum nedense srviyorum onları imza alamak istiyorum onların yanına gidip sizi çok seviyorum demek istiyorum bazen aklım onlara gidyor çok tatlılar tama eveleneceğim kişilerden birileri ama onlara bakınca heyecanlanıyorum kalbim hızlı attıyor ama onları göremiyorum türkiyede o zaman çok üzülüyorum bende bts ilk defe keş etmiştim müzikleri şarkıları gülümesemesei çok tatlılar ses tonarıda bir başka güzel oluyor

 12. Avatar

  Jk Gerçek ten utangaç gözüksede bu biraz karakterle ilgili bende v ile aynı burcum ve utangaçlık bende de fazlasıyla var ama zamanla ortam arkadaşlar ile ne kadar temelde utangaçlık olsada sende ortama ayak uyduruyorsun bir zmana sonra ama ki Gerçek ten sahnede bi uyanış gibi adeta bambaşka biri oluyor yalnız konuk oldukları programa bakınca j hope den beklenildiği gibive jimin diye arkada bağıran fanlar çok tatlı sin jimin shii orda olsaydım bende gözümü senden alamadım *ekranda gözlerimi senden alamadığım gibi

 13. Avatar

  utanınca daha tatlı oluyolar bence
  ama benim jimin shiiiiim hiç öyle değil ❤❤❤

 14. Avatar

  gruba en son katılan üye jimin deilmiydi

  • dr.b

   katılan değil duyurulan olacaktı, düzeltildi. Teşekkürler

   • dr.b

    RM (Rap Monster) (Kim Namjoon): 2010 yılında.
    Suga (Min Yoongi): 2010 yılında.
    J-Hope (Jung Hoseok): 2010 yılında.
    Jin (Kim Seok Jin): 2011 yılında.
    Jungkook (Jeon Jungkook): 2011 yılında.
    Taehyung (V) (Kim Tae Hyung): 2011 yılında.
    Jimin (Park Jimin): 2012 yılında
    İlgili yazımızda detaylar mevcut (BTS tarihçisi arkadaşlar kritik bir gözle bakarsa seviniriz):
    https://www.korebu.com/bts-ne-zaman-nerede-nasil-kuruldu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.