İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Jisoo’nun Snowdrop dizisinin iptali için imza kampanyası şoku

Jisoo’nun Snowdrop dizisinin iptali için imza kampanyası şoku

snowdrop teaser

Bu hafta içinde BLACKPINK’in güzel vokalisti Jisoo’nun (jisoo-kimdir/) başrolünü oynadığı Snowdrop dizisinin senaryosunun bir kısmı sızmıştı. Sızan kısımlarda “gerçek tarih”in saptırıldığı iddiası ile ortalık ayağa kalktı ve dizini iptal edilmesine yönelik 100 bine yakın imza toplanarak olay yargıya ve ilgili devlet kurumlarına taşındı.

Akabinde ve detayında, imza sahiplerinin takıldığı konular ne araştırdık biz de. Birincisi, Güney Kore’nin demokratikleşme sürecinde Kuzey Kore’nin hiçbir rolünün olmaması iddiası. Ancak dizinin senaryosunda bunun tam tersi bir durumun söz konusu! Hatta Kuzey Koreli ajan rolündeki erkek başrol oyuncusu (Jung Hae-in/jung-hae-in-kimdir/) bu sürecin itici gücü gibi bir pozisyonda gösteriliyor. Bunun yanı sıra Jisoo’nun canlandırdığı karakterle ilgili de şikayetçiler. Gerçek tarihte “aktivist” yönü ile öne çıkan bir genç kızı “aşk böceği bir dizi karakteri” olarak sunmak da nedir diye isyan edilmekte…

İkinci tepki çeken konu ise şu: Kore gizli servisinin dizi üzerinde bariz yönlendirici bir etkisi olduğunu iddia ediyor diziye karşı imza verenler. Dizinin siyasi etki altında kalarak gerçekleri saptırdığını söylüyorlar. Vurguladıkları konu ise demokratikleşme sürecinin pek de yumuşak ilerlememiş olması ve baya bir kişinin canının yanmış olması bu süreçte. Dizideyse her şey güllük gülistan…

İşin bu tarafı böyle ilerlerken, dizi çekimlerinden de bir kaç fotoğraf görüntülenip internete yansıdı. Özellikle her iki başrol oyuncusunun bisiklet üzerinde birlikte oturdukları fotoğraftan hareketle hemen anında “ship”çiler her iki oyuncu arasında aşk var, Seul’u yakar yıkar bu aşk, vs. şeklinde faaliyetlerine başladılar.

Jisoo’nun çok belirsiz bir çözünürlükteki şu fotoğrafında bile o tatlılar tatlışı gülümsemesini hissedebiliyorsunuz. Candır Jisoo can!

Evet, dizi yaklaştıkça ortam hareketleniyor. Heyecanla gelişmeleri takip ediyoruz canlar…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2 yıldır haber editörü olarak çalışmakta olup, son 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap