İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Jin “Klark Çekmek” ne demek gösterirken…

Jin “Klark Çekmek” ne demek gösterirken…

bts jin

Dilimize, ünlü aktör Clark Gable‘ın hallerinden esinlenilerek kazandırılmış bir ifadedir “Klark Çekmek“. Entellik düzeyine göre K harfi yerine orjinalinde yazıldığı gibi “Clark Çekmek” şeklinde de kullanılır. Aziz Nesin‘in “Tatlı Betuş” romanıyla edebiyatımıza, MFÖ‘nün “Ali Desidero” parçasıyla da musikimize kazandırdığı bir “terim”dir de aynı zamanda.

Bir Ekşi Sözlük yazarının tanımlamasıyla Klark Çekmek: “Bir tür triptir. Ellerin birisi cepte, bir ayak önde, saçlar jöleli, acayip yakışıklıyım  hesabı, bütün bedence alınan pozisyondur”.

Klark çekmenin önemli bir bileşeni de bakışlardır. Çapkın, kendine güvenli, benimsin! diyen bakışlar. Orta şiddette olanını Ayhan Işık resmederken, yüksek şiddette olan versiyonunu Kadir İnanır sergiler.

Aşağıdaki videoda ise, TRUVA atını ele geçirmiş, içindeki hainleri kılıçtan geçirip tarihi baştan yazmış bir Hector edasındaki Jin’i görüyoruz (2019 MMA şovda). Ne dersiniz, bu hal ve bakışları ile “Klark atmak” ifadesinin billur kıvamındaki karşılığı Jin’in şu pozları değilse, başka ne olabilir?:

Yazının kapak fotoğrafındaki Jin’in bakışları Clark Gable abisinin izinden gitmiyor mu? Ya da aşağıdaki fotoğraflarda:

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2 yıldır haber editörü olarak çalışmakta olup, son 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap