1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. IU: “Küçükken Kendimi Sevmiyordum”

IU: “Küçükken Kendimi Sevmiyordum”

IU you quiz

IU, “You Quiz on the Block” talk show programının son bölümünde kendisi hakkında özel bilgiler verdi. IU aslında yaşı daha küçükken kendisini hiç beğenmezmiş.

Şarkıcı ve oyuncu, “You Quiz on the Block” talk show programının 100. bölümüne özel konuk olarak katıldı. IU’nun söylediğine göre kendisi aslında programın büyük bir hayranıymış. IU şöyle söyledi: “You Quiz’i çok izledim. Şovu ilk yayınlandığında kaçırsam bile, yeniden gösterimini izliyorum. En yüksek reytingleri alan BTS bölümünü de izledim.”

IU, kendi bölümünde, bir ünlü olarak yakaladığı büyük başarıya rağmen, gençlik yıllarında kendini kabullenmek için mücadele ettiğinden bahsetti.

IU şöyle konuştu:

“Gençken kendimden nefret ediyordum. Güzel olduğumu düşünmüyordum ve 20’li yaşlarımın başına kadar böyleydi. Yirmi beş yaş dönüm noktasıydı.” “Palette” şarkısında “Sanırım şimdi kendimi biliyorum” sözleri geçiyor. Bu sözleri yazmamın sebebi, artık hayal kırıklığına uğrayacak ya da şaşıracak hiçbir şeyin olmadığını kendi kendime düşünmemden kaynaklanıyor. Kendimi, iyi ve kötü şeyleri kabul ettim. Kendimle arkadaş olmak istiyorum.”

IU devam etti; “Uykusuzluktan muzdarip birisine mesaj attığımda veya konuştuğumda üzüldüm ve konuştuğum kişi benden önce uykuya daldı. Kendi kendime ‘Bu benim zamanım’ diye düşündüm. Gerçekten sevdiğim biri varsa, ‘Benden bağımsız olarak iyi uyumasını istiyorum’ diye düşündüm.”

IU, 2017’deki hit parçası “Palette” in koro bölümüne atıfta bulunarak sözlerine devam etti: “’Sanırım şimdi biraz biliyorum [kim olduğumu]’ sözlerini yazmamın nedeni, yapabilecek hiçbir şey kalmamış gibi hissetmiş olmamdı. Beni daha çok hayal kırıklığına uğratacak bir şey kalmadı ve kendime şaşırdım. Sonunda hem eksikliklerimi hem de güçlü yönlerimi kabul edebildim. Sonunda kendimi sevmeyi başardım.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap