1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. BTS’in Ajansı HYBE Büyüyor

BTS’in Ajansı HYBE Büyüyor

hybe-ithaca

HYBE (Big Hit Entertainment) resmi olarak Ithaca Holding ile birleşiyor. Scooter Braun tarafından kurulan Ithaca Holdings bir medya ve eğlence yatırım şirketidir. HYBE, Big Hit America’nın tüm hisselerine sahip olacak (yaklaşık 1.51 Milyar USD) ve Ithaca Holdings ile birleşecek. Böylece, ITHACA HYBE America’nın bir alt kuruluşu olacak. HYBE ve yan kuruluşları BTS, TXT, SEVENTEEN, NU’EST, GFRIEND ve ENHYPEN gibi en büyük K-Pop sanatçı gruplarını yönetiyor.

Ithaca Holdings, 2019’da Taylor Swift’in müzik kataloğunu 300 milyon dolara satın almıştı. Ithaca aynı zamanda SB Projects’in de sahibi. SB Projects Ariana Grande, Justin Bieber, Demi Lovato gibi sanatçıları yönetiyor. Kurucu Scooter Braun HYBE yönetim kuruluna katılacak ve şirketlerin altında çalışan sanatçılar birbirleri ile olan bağını artıracak.

HYBE’nin kurucusu CEO Bang Si Hyuk, HYBE ile Ithaca Holdings’in birleşmesiyle ilgili “her iki şirket için de yeni maceraların başlangıcı” şeklinde bir açıklamada bulundu. Şirketler arası sinerji oluşturup kültürel engellerin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Bang Si Hyuk şöyle açıkladı: “İki şirket, sinerji yaratmak, sınırları aşmak ve kültürel engelleri yıkmak için kanıtlanmış başarı, bilgi birikimi ve uzmanlık geçmişimizden yararlanarak yakın bir şekilde birlikte çalışacak. Lütfen HYBE ve Ithaca Holdings’in sonsuz olasılıklarını ve ortaklığın müzik endüstrisinde oluşturacağı yeni paradigmayı dört gözle bekleyin.”

Scooter Braun kendi açıklamasında Bang Si Hyuk’un bir arkadaş ve sanatçıların serüvenlerine yaratıcılık katan biri olarak yorumladı. Bu işbirliğinin küresel fırsatlar sağlayacağını ve müzik endüstrisine katkı sağlayacağını söyledi.

Bununla birlikte, Warner Bros.’un HYBE’ye 450 milyon dolar yatırım yapabileceği haberi geldi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap