1. Ana Sayfa
 2. Magazin
 3. EXO Chanyeol Aldatma İddiası: Özetle Ne Oldu, SM Ne Açıklama Yaptı, Chanyeol Ne Yaptı?
Trendlerdeki Yazı

EXO Chanyeol Aldatma İddiası: Özetle Ne Oldu, SM Ne Açıklama Yaptı, Chanyeol Ne Yaptı?

Chanyeol-cover
3

EXO Chanyeol‘un eski kız arkadaşı olduğunu iddia eden birisi, Chanyeol‘un 3 yıl süresince kendisini 10’dan fazla farklı kişiyle (Youtuber’lar, dansçılar, hostesler,.. diye sıralıyor) aldattığını iddia ettiği bir post’u Pann ve Yeogael adlı sosyal medya platformlarına yüklemişti. Bu kişi ayrıca henüz yakın bir zamanda ayrıldıklarını da iddia ediyor.

Post’ta Chanyeol ve kendisinin birlikte çekildiği fotoğraflar da paylaşan iddia sahibi; aldatmalarının hesabını Chanyeol‘dan sorduğu anların da ses kaydını aldığını ifade edip, alttan alta tehdit de savuruyor [Bu tür bir tehdit yasal olarak kendisini zor durumda bırakacaktır farkında değil. Büyük ihtimalle, Red Velvet üyesi Irene hakkında mobbing ve aşağılama iddiasında bulunan stilist/editör de ses kaydı almıştı ama bunu açıktan yazmamıştı. Hatta Irene ve SM Entertainment kelimelerini bile kullanmayıp, “B firmasına kayıtlı C adlı sanatçı” ifadesini kullanmıştı].

Post’ta yer alan fotoğrafların Photoshop olduğuna yönelik mantıklı açıklamalar da yer aldı bu arada sosyal medyada. Özellikle “Weibo’daki Çinli” diye bilinen bir netizenin şu açıklamaları mantıklı gözüküyor:

İlk fotoğrafla başlayalım:

Üstteki fotoğrafta iki tane falso durum görülüyor:

Birincisi fotoğraf çekilirken pastanın üstündeki yazının ters gözükmemesi ama Chanyeol’un beresinin ters gözükmesi. Normalde ikisinin de aynı tarafta olması lazım. Berenin fotoğraflardaki orijinal duruşunu bir başka hayran fotoğrafından görebiliyoruz:

Ayrıca yine yukarıdaki resimde elinde çiçek tutma duruşu ve yüzünün/gözlerinin ifadesi bir stüdyo çekiminden (Chanyeol elinde gerçekte mikrofon tutuyor) Photoshop’lanmış gibi duruyor:

Diğer bir fotoğrafta ise Chanyeol gangaster misali kızı boynunda kıskıvrak yakalamış, zorbalık yapıyor gibi gözüküyor. Ama bu daha çok bir gitarı tutma duruşuna benziyor ve hatta gitarın ucu yukardan taşmış! Bu arada arka plandaki evin dekorunun Chanyeol‘un kardeşinin evinin dekoru olduğuna da dikkat çekiliyor!

Aşağıdaki fotoğrafta ise normalde olması gereken sol koldaki dövme neden yok diye soruyor Weibo’daki Çinli netizen.

Son olarak şu önemli gelişmeyi de yapalım; postu yükleyen arkadaş postu yüklediği platformlardan kaldırdı!

Durumu böylece özetledikten sonra, Chanyeol‘un firması SM Entertainment ne yaptı derseniz, şöyle bir açıklama yaptı:

Söz konusu post ile ilgili resmi bir açıklamamız olmayacaktır“.

Nasıl bir açıklama ki bu? Olay hakkında bilgimiz mi yok diyorlar, konuyla ilgilenmiyoruz ne hali varsa görsün mü diyorlar, kendi özel hayatıdır bize laf düşmez mi diyorlar, ne diyorlar belli değil. Red Velvet Irene‘nin problemli durumunda aşırı tepki gösterip şikayetçinin ekmeğine yağ süren SM, burda da hiç bir şey yapmayarak birbirine zıt iki PR (halkla ilişkiler) stratejisi sergiliyor. İlginç. Chanyeol hakkında bir iftira ve tehdit söz konusuysa sanatçılarının arkasında durmaları gerekmez mi? Bilemiyorum, bir önceki olaydan deneyimleri ışığında belki de en doğru yaklaşım onlarınki, aklım ermedi fazla, kesin bir yorum yapmayayım ben.

Chanyeol ne yaptı derseniz, ondan henüz bir açıklama gelmedi. Forumlarda hukuki süreci başlattığı yazılıp çiziliyor. Bu arada Chanyeol‘un daha önce kendisine nefret mesajı yazan bir antisine mahkemede kullandığı o nefret cümlesini okutturarak rezil ettiğini hatırlarsak, bu sefer eğer haklıysa iddia sahinini çok daha sert yaptırımlara zorlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu arada Chanyeol‘un bir webtoon için hazırladığı ilk solo soundtrack parçası “Minimal Warm1 Kasım’da yayınlanacak.

Önerilen Yazı
EXO Chanyeol PRADA Modeli Oldu: Saçlar, Bakışlar ve Çok Yakışan Kırmızılar

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. Avatar

  Ahh cidden bu sm in mantigini anlamiyorum

 2. Avatar
  4 hafta önce

  Gerçekten böyle insanlar varmı .kadın yemiyip içmiyip chanyeol hakinda ne ida etmiş . Aman tanrim

 3. Avatar

  Ahahahaha! Şaka gibi ha! Şaka gibi, nasıl ya? Dalga geçiyorlar. Buna inanan var mıydı?

 4. Avatar

  Ben buna inanmam
  ,

 5. Avatar

  YEMİN EDİYORUM KAFAYI YİYECEĞİM, BU ENTERTANİMENTLAR NASIL HİÇ BİR ŞEY YAPMIYOR? Sanatçının arkasında bile durmuyorlar. Yemin ederim fanlar sanatçıları daha çok koruyor. Çok sinirliyim bu duruma. #PROTECTCHENYEOL

 6. Avatar
  4 hafta önce

  Bence de resmi açıklama yapmamalı bu kadar saçma bir durum için ama dava edip sanatçının arkasında durmalılar olay o kdr komik ki açıklama yapmayı bile gerektirmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.