1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. EXO Baekhyun Sağlık Sorunları Nedeniyle Askerlik Görevini Farklı Yerine Getirecek

EXO Baekhyun Sağlık Sorunları Nedeniyle Askerlik Görevini Farklı Yerine Getirecek

exo baekhyun photo

EXO Baekhyun’un doğum günü olan 6 Mayıs 2021’de askere gideceği bildirilmişti. Askerlik görevini sosyal hizmet çalışanı olarak yapacağı duyurulduğunda Baekhyun halktan tepki aldı. Kore halkı, askerlik hizmeti söz konusu olduğunda, kamu hizmetinden ziyade aktif göreve değer veriyor. Ancak Dispatch bu kararın arkasında tıbbi nedenleri olduğunu ortaya çıkardı.

Dispatch’e göre, hipotiroid nedeniyle Baekhyun’un aktif görevden muaf tutma kararı alınmış. Baekhyun, geçen yıl gerçekleştirdiği tıbbi kayıtlarını ve beyanını sunmuş. Askeri kararlara göre, hipotiroid nedeniyle Baekhyun sağlık derecelendirmelerinin son basamağında yer alıyor. Hipotiroidizm durumunda 3 farklı aşamaya göre karar veriliyormuş. 6 aydan daha uzun süredir ilaç kullanıldıysa sağlık açısından en düşük not veriliyormuş.

Baekhyun uzun süredir hipotiroidizm tedavisi görüyor. Baekhyun’un durumu sürekli olarak izleniyor ve yılda bir kez kan testlerine giriyormuş. Baekhyun, hipotiroid problemini ilk kez lisede öğrenmiş. Bu durum ciddileşirse boğazının ve yüzünün şişmesine neden oluyormuş. Baekhyun, durumunu kontrol altında tutmak için ilaçlarını düzenli olarak kullanıyormuş.

Zorunlu 3 haftalık temel askeri eğitimden sonra Baekhyun, sosyal hizmet çalışanı olarak görev yapacak. Bir kamu hizmeti temsilcisi olarak, her gün saat 18: 00’den sonra eve dönmesine izin verilecek ve sabah tekrar üsse rapor verilecek.

Kolaylıklar diliyoruz!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap