1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. ENHYPEN “Drunk Dazed” ile muhteşem döndü!
Trendlerdeki Yazı

ENHYPEN “Drunk Dazed” ile muhteşem döndü!

enhypen drunk-dazed

ENHYPEN çıkış yaptığında, gencecik çocuklara vampir konsepti, üstüne bir de bu kadar ağır bi sound olur mu bu kadar demiştik… Ama kısa süre sonra bomba gibi bir hareketli parçayla geri döndüler!

İlk dinleyişte etkisi altına girmediyseniz, hele ikinci dinlemede oranız buranız ahenkle dans etmeye başlamadıysa içiniz kurumuş sizin, terapi zamanı gelmiş… Ruhsal test kiti gibi parça omuş yani!

Bebek yüzlü vampir çocuklar ve şadırvan betonu yüzlü rahibelerden ibaret EHYPEN evreni de azıcık genişlemiş, yüzünü göremediğimiz 1 (yazıyla “bir”) adet kız görmekteyiz bu sefer (acaba yeni kız grubundan mı diye meraklandık, kesin öyle gibi, zira  yüzü gizli kalıyor!). Hiç yoktan iyidir. MV’nin başında üç grup üyesi otobüs durağında bekliyor (K-DRama sahnesi gibi olmuş) sonra bir kitap bırakıp gidiyor. Kızımız kitabın içinden bir not buluyor “Kan banyolu partimize davetlisiniz” diye yazılı. Lafının eri vampirciklermiş, sona doğru esaslı bir kan banyosu bizi bekliyor. O derece ki KBS kanalı MV’nin TV yayınına yasağı çakmış ilk andan!

Kurtadam konsepti ilk albümün ilk fragmanlarında vardı, sonra gerisi gelmemişti. Bu MV’nin başından da gölgeye yansıyan kurtadam görüntüleri var ve MV’nin devamında yine gerisi gelmiyor!

Vampir tayfası, kurtadam çetesi ve paylaşılamayan kara kuru bir kız. Çok bi TWILIGHT gibi durmamış mı?

Parçanın adından anlaşıldığı gibi “kafam güzel, pistle beraber dönüyor başım” anafikirli parçanın tempolu kısımları içinizi kıpır kıpır ederken, ortadaki bandomsu köprü kısmı da benim ayrıca hoşuma gitti. Müthiş parça!

Bu arada MV çekim kalitesi, dekorlar falan, patron masraftan hiç kısmamış. Bu çocuklara yapılan yatırımın şakası yok, Kpop’un gelecek on yılına damga vuracak gibiler. Tip desen var, ses desen var, dans yeteneği desen o da var! Patron da baba adam. Daha ne olsun?

2021’deki favori hareketli parçam olmayı başardı “Drunk Dazed”. Harikasınız çocuklar, aynen devam!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2 yıldır haber editörü olarak çalışmakta olup, son 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap