1. Ana Sayfa
  2. Fitness & Diyet
  3. Dört İdolden Kilo Verme Tüyoları!
angry

Dört İdolden Kilo Verme Tüyoları!

k-pop diyet

Dört İdolden Kilo Verme Tüyoları! En sevdiğiniz idollerle birlikte forma girmeye var mısınız?

Yaz adım adım yaklaştıkça, forma girmek isteyenlere yönelik K-pop diyetleri de her daim ilham kaynağı olmuştur. Aşırı kısıtlayıcı diyetlerden her zaman uzak durmak gereklilik. Bu yüzden aşırıya gitmeyen, ideal kıvam diyet ve egzersiz planlarını şöyle bir masaya yatırmakta fayda var.

1. Seolhyun’dan diyet taktikleri

Kaslı, fit hatları ve ince bel bölgesiyle üne kavuşan idolümüz, çekim dönemlerinde daha sıkı bir diyet uyguladığını ancak diğer zamanlarda egzersiz destekli makul bir diyetin yeterli olduğunu söylüyor. Canının çektiği her şeyi tükettiğini (kızartmalar dahil!), ancak porsiyonlara dikkat ettiğine dikkat çeken Seolhyun; yemek yedikten sonra da bir zahmet devrilip yatmayın, harekette kalın demeyi de ihmal etmiyor!

İlaveten, kilosunu kontrol etme konusunda motivasyonunu en formda olduğu zamanlarda çekilen kendi fotoğraflarına uzun uzun bakarak sağladığını da vurgulamış.

2. Suzy Diyeti

Birkaç yıl önce verdiği kilolarla gündeme oturan Suzy diyetini şu şekilde açıklamıştı: Kahvaltıda tatlı patates, tavuk göğsü ve bir bardak düşük yağlı süt. Pilav ve salatalı öğle yemeğinin ardından akşam yemeğinde de iki tatlı patates. Kalori olarak, özellikle de Suzy ölçülerinde biri için, oldukça doyurucu görünen diyet, protein ve kaliteli karbonhidrat içeriği ile de ideal gözüküyor.

Bu tatlı patates gerçekten ilginç bir besin kaynağı. Tibet ve Butan gibi dağlık bölgelerde fazla bitki yetişmiyor tahmin edersiniz. Tatlı patates yetişen az sayıda besin kaynağından biri. Beklendiği üzere de yerel halkın en çok tükettiği besin tatlı patates. Bu arkadaşların form durumları ise gayet ideal, yağsız kastan ibaret, gayet enerjik vücutlara sahipler. Üstüne üstlük, bu kardeşlerimiz dünyanın en mutlu halkları listesinde her daim ilk sıralardalar. Ne ala…

3. Son Naeun’un Vücut Çizgisi Egzersizi

Apink’ten Naeun doğal olarak zayıf, ancak fitness sadece zayıf olmak değil şekilli hatlara sahip olmakla da ilgili. Bu noktada Naeun tayt giydiğinde ideal gözüken hatları ile ünlü. Aşağıdaki videolarda favori iki egzersizini gösteriyor kendisi. İlk egzersiz kuğu dalışı egzersizi ki bu hareket basenleri sıkılaştırmak için elzem. İkincisi ise tek bacak çökme hareketi. Bu egzersiz hem diz kaslarını hem de iç bacak kaslarını çalıştırıyor ve ideal bir görüntüye kavuşturuyor.

4. Soyou’dan diyet önerileri

SISTAR eski üyesi Soyou diyet konularında bilirkişi olarak çeşitli programlarda boy göstermeyi başarmış bir idol. Önerileri şu şekilde: Birincisi, körü körüne ünlülerin diyetlerini bire bir uygulamak yanlış bir taktik. Kendi vücut tipimize uygun bir diyet saptamalıyız. İkincisi, tartıda tartılma bağımlılık haline getirilmemeli. Hatta unutun tartıyı. İlerlemenizi fotoğraflarınızı kullanarak takip edin. Üçüncüsü, her öğün, her egzersiz ilerlemenin bir parçası olmalı, bugün idare ediversin yarın dikkat eder dengelerim diye hiiiç kendinizi kandırmaya kalkmayın! Ne demişti Atamız; hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır!

İdollerimiz özetle aşırıya kaçmamayı ancak disiplinli olmayı öneriyorlar.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın 😊

Yorum Yap

Yorum Yap