İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. BTS, TWICE, BLACKPINK, TXT, SHINee, IU ve Daha Bir Çok Sanatçı Gaon’dan Platin Sertifikalarını Aldı

BTS, TWICE, BLACKPINK, TXT, SHINee, IU ve Daha Bir Çok Sanatçı Gaon’dan Platin Sertifikalarını Aldı

txt gaon

Gaon Chart/Listeleri en son resmi sertifikalarını açıkladı. 2018’de Kore Müzik İçerik Sektörü Birliği albüm satışları, albümlerin online yüklenmesi ve online dinlenmesi için yeni bir sertifikasyon sistemi uyguladı. 1 Ocak 2018’den sonra 250.000 albüm satışına ulaşan sanatçılar platin sertifikası alırken 1 milyon satışa ulaşan albümler ise “milyon” sertifikası kazanıyor.

8 Nisan 2021’de TWICE “Eyes Wide Open” ve TXT “minisode1:Blue Hour” 500.000, SHINee “Don’t Call Me” ise 250.000 satışı aşarak platin kazandı.

Şarkılar 2,5 milyon indirmeye ulaşınca platin kazanıyor. Chungha’nın “Gotta Go”, Taeyeon’un “Four Seasons” ve BTS’in “Boy With Luv” platin sertifikalarını aldılar.

Online dinlenmede ise 100 milyon online dinlenmeye ulaşan şarkılar platin sertifikası alıyor. Maktub’un “To You My Light” ve AKMU’nun “How can I love the heartbreak, you are the one I love” şarkıları 200 milyon online dinlenmeye ulaşarak platin almaya hak kazandı. BLACKPINK “How You Like That”, Sandeul “Slightly Tipsy”, Oh My Girl “Dolphin”, IU “Give You My Heart” ve Maroon 5 “Memories” platin aldı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap