İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. BTS Suga’nın Efsanevi Kılıç Dansı

BTS Suga’nın Efsanevi Kılıç Dansı

agust d kılıç
1

BTS Suga, “Daechwita” şarkısı müzik videosunda acımasız kral Agust D‘yi canlandırırken kılıcıyla zarif ama aynı zamanda ölümcül bir dans gerçekleştiriyor. Dans sırasında hareketleri o kadar akıcı ki zahmetsizce kılıcıyla havayı kesiyor gibi görünüyor. Ama bildiğimiz gibi emek olmadan yemek olmaz. Suga mükemmel kılıç dansı için sıkı çalışmış.

27 Mayıs’ta Bangtan TV’de Suga‘nın “Daechwita” şarkısıyla ilgili ayrıntıları paylaştığı bir video yayınlandı. İlk defa kılıç dansı yapmanın nasıl bir his olduğunu anlattı. Suga klipte o kadar hızlı hareket ediyor ki sanki kılıcı hafifmiş hissiyatı oluşturuyor. Ama bu durum hiç de böyle değilmiş.

Suga, “Sahne hazırlanırken bir kılıç listesi hazırladım. Korece kılıca hwando deniyor. Joseon hwando’yu araştırdım ve yaklaşık 20 resim topladım. Sonra bu resimlerden birisinin seçilmesi için şirkete gönderdim. Bu nedenle, MV’de gerçek bir kılıç ustası tarafından yapılmış bir hwando kullanıyorum.”

Gerçek kılıçlar yerinden kaldırılamayacak kadar ağır olduğundan, klipteki kılıç çelik değil de daha hafif bir metal olan alüminyumdan üretilmiş. Kılıcın ağırlığıyla ilgili problemleri çözmek sadece problemin bir kısmını çözmüş. Suga kılıç dansını iki gün gibi kısa bir sürede öğrenmek zorunda kalmış.

Agust D‘ye kılıç dansını kim öğretmiş olabilir? Aslında Suga, Jimin‘in kendo eğitimi olduğundan Jimin’den kendisine kılıç dansını öğretmesini istemiş. Ama Jimin yardımcı olamamış çünkü kendisi de bilmiyormuş.

Bangtan TV Suga röportajını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap