1. Ana Sayfa
  2. Fitness & Diyet
  3. BTS RM Vücut Ölçümlerini Weverse’te Paylaştı
Trendlerdeki Yazı

BTS RM Vücut Ölçümlerini Weverse’te Paylaştı

IMG_0312
4

Son dönemin fitness fenomeni BTS üyesi RM bugün yaptığı Weverse paylaşımında sağlık kontrolü sonucu belirlenen vücut ölçümlerini bizlerle paylaştı.

Geçen yıla göre vücut ağırlı 70,1 kg’da 73,6 kg’a yükselmiş. Bu 3,5 kg’lık artışın tamamı “kas” artışından kaynaklanmış.  Vay be! Sadece kastan ibaret 3,5 kilogramlık kas artışı ne kadarlık bir kas kütlesine denk geliyor diyorsanız, yaklaşık 154 adet köftenin kapladığı hacme denk geliyor (garip karşılaştırma oldu ama işte miktar anlaşılsın diye, maruz görün lütfen). Yani ciddi bir kas kütlesi:

Az ve öz çalışmalarımın semeresini gördüm, mutlu oldum” diye devam eden RM, “Beş gündür diyet programı uyguluyorum… şu anki vücut yağ oranım %15 ve %10’a indirmeyi hedefliyorum. Bunun için de haftanın beş günü antreman yapmayı planlıyorum. Bilginize sunayım, Jungkook’un vücut yağ oranı %10 (…kıskanmamak elde değil). Ah savaşıcam

RM’nin mevcut yağ oranı bizim gibi sıradan garibanların ömrü hayatında göremeyecekleri bir rakam. Hedeflediği oransa efsane bir oran. Her babayiğidin harcı değil, çünkü zaten düşük bir yağ oranını daha da düşürmek zorluk olarak logaritmik bir artışı ifade eder. Mesela %20’den %15’e indirmek bir birim zorsa, %15’ten %10’a indirmek öncekine göre belki dört-beş kat daha zor bir olaydır. Yağ bir de hafif ve kütlesine göre hacmi çok olan bir zalimdir. Aynı kg’damki kas ve yağ hacimlerine bir bakın (sağdaki resim 1 kg et ve 1 kg yağın karşılaştırılması):

Evet, RM’in kas yapma başarısı ve yağ eritme azminin oran-orantısını anladıktan sonra gelin bir de RM’de ne gibi “gözle görülür” değişim olmuş bakalım:

RM bu sene başında Grammy ödülleri öncesi şöyleydi:

Gelelim son duruma:

Evet fotoğraflardan da durum son derece açık. RM’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Jungkook için de bir şeyler söylemek şart çünkü öğrendiğimiz kadarıyla kendisi %10 yağ oranına sahipmiş. Kendisi hem fiziksel  özellikler hem de fiziksel yetenekler anlamında müstesna biri. Dynamite geri dönüşü öncesi çok iyi form tuttuğunu zaten çenesinin belirgin hale gelmesinden anlamıştık (Alfa erkeği çenesi!). Jimmy Fallon BTS Haftası açılış günüdeki Dynamite performasındaki “Jungkook beli”ne bir bakın.

%15’den %10 vücut yağ oranına yolculuk nasıl bir yolculuk aşağıdaki arkadaş çok güzel fotoğraflamış kendi deneyimleri ışığında:

Son olarak genç arkadaşlar bilemeyebilir ama eskiden efsane “Mükremin Abi” dizisi vardı. Orada muhterem (!) Feriştah Yenge karakterinin unutulmaz repliğini hatırlayalım:

Adele mülkün temelidir!”

Önerilen Yazı
BTS üyesi RM kimdir?
Önerilen Yazı
En İyi Bacaklara Sahip BTS Üyesi Sizce Kim?
Önerilen Yazı
BTS Jungkook’un Yüzü Ağustos Ayında Yeni Bir Şeylerin Habercisi Mi Yoksa?
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Avatar

    abi o kaslar beri benren aldı kalp krizi geçiriyorum biri ambulansı arasın ❤❤❤

    • Avatar

      Maşallah Allah nazarlardan saklasınHer yönden idolüm kendileri Zekilik desen var, kültür desen var,azim desen var..Direk kaslara kayıyo gözüm.Hele o göğüs kasları….Owww

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.