1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. BTS Müzesi Kuruluyor (HYBE Binasında)

BTS Müzesi Kuruluyor (HYBE Binasında)

bts bang si hyuk
3

Big Hit Entertainment, Yongsan Trade Center’da bulunan yeni binasına taşındı. Big Hit’in yeni binasının yeri çok merkezi ve güzel, ön kısmı Han nehrine bakarken arka kısmı Namsan’a bakıyor. Binanın 19 katı yerden yüksek ve altta da 7 katı bulunuyor. Bu bina HYBE‘nin sahip olduğu tüm sanatçı grupları ve ajansları barındırabilecek cinsten.

Binadaki diğer bir dikkat çekici özellik de toplamda üç tüm katın dans pratik odalarına ayrılması ve pratik odalarının rezervasyon sistemiyle çalışması. Hatta BTS üyeleri bile bu rezervasyon politikasının içinde tutuluyor.

Big Hit’e, yeni adıyla HYBE’ye bağlı çok fazla marka bulunduğundan bu sistemin adil bir tutum sergilenmesini sağlaması hedefleniyor. İlişkili markalar da belli bir ücret karşılığı pratik odalarını kullanabilecek. Bunun nedeni diğer bağlı ajansların her birinin aslında ayrı bir şirket olması, yani kurumsal yapıda bu alınması beklenen bir karar sayılabilir.

Yer altındaki 7 kattan 2’si BTS’e ait bir müze olacak. 2013 yılındaki ilk kuruluşlarından bu yana BTS’e ait kayıtları, ödüllerin sergilendiği bir müze olacak. BTS Müzesi tüm dünyanın her yerinden hayranların mutlaka görmek isteyeceği bir mekan olacağı kesin. BTS Müzesi için girişin ücretli olması planlanıyor.

Netizenler dans pratik/çalışma odalarının ücretli olması konusunda düşüncelerini paylaştılar. Bazı netizenler kendi kurumlarındaki toplantı salonlarının da ücretli olduğunu vurguladı. Bazı ARMY’ler ise Big Hit’in bu yeni binaya taşınmasında BTS’in direk katkısının olduğunu ve onlardan ücret alınmaması gerektiğini paylaştı. Hatta BTS’in binada kendine ait bir katı olması gerektiğini düşünenler var. Sizce BTS’in ayrı pratik odaları ve hatta bir katın tamamıyle BTS’e ait olması gerekmez mi? Hatta belki BTS’e özel asansörle çıkılan özel bir kat. Sizin düşünceniz nedir?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

K-Pop magazin, müzik ve danslarını seviyor. 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap