1. Ana Sayfa
  2. K-POP (tr)
  3. BTS Jungkook “Stay” Adlı Parçanın Anlam ve Önemini Anlattı

BTS Jungkook “Stay” Adlı Parçanın Anlam ve Önemini Anlattı

Jungkook-be-press-stay994
1

BTS‘in son albümü BE‘nin yedinci şarkısı olan “Stay” parlak, enerji dolu bir parça. Şarkıyı grup üyeleri Jungkook, Jin ve RM yazdı. Onlara Belaruslu DJ Arston da katkı sağladı. Yani ekipte vokalistler var, rapper var, DJ var. Elbet bu da parçaya zenginlik katmakta.

Jungkook, Stay için BE albümü basın konferansında şunları söyledi: Ben, RM ve Jin’den oluşan ünitenin şarkısı bu parça. Bu ünitenin yaptığı belki de ilk iş. Kanımca, oldukça kendine özgü bir renge sahip bir parça yaratmayı başardık. Bizim de görmediğimiz farklılıkta. “Stay” hem eğlenceli hem de duygusal bir parça”.

Parçanın “sound”unun yanı sıra şarkının anlamını da açıkladı Jungkook. Stay’in diğer BE parçaları gibi, kısmen, COVID-19 pandemisinden esinlenilerek yapıldığını ifade etti. İşte Jungkook’un sözleri:

“Peki ne anlama geliyor bu parça? Fiziksel olarak ayrı kalsak da; her zaman, bir şekilde birlikte kalıyoruz. Bu parçayla vermek istediğim, vermeye çalıştığımız mesaj buydu. Eğlenceli bir parça, umarım siz de beğenirsiniz”.

BTS ve ARMY şu an fiziksel olarak ayrı kalmak zorunda olsa da yine de beraberler ve her zaman beraber kalacaklar. İşte Jungkook’un, Jin’in ve RM’in “Stay” ile vermek istediği güzel mesaj…

Yazımızı sonlandırmadan önce, Jungkook‘un bize bunları anlattığı programdan kısa bir videosunu paylaşalım. Jungkook’un dual yapısını çok güzel ortaya koyuyor görüntüler. Bu kısa videounun ilk yarısında dalgın dalgın, aklı bir yerlerde elleriyle oynuyor Jungkook; biz de dövmelerini kesiyoruz inceden. İkinci yarısında ise pür dikkat dinlemede; böyle ders dinlesek notlar uçar. İlginç olan ikisi arasındaki geçişi anlamıyoruz bile. Müthiş!

İşte STAY’in ses videosu (garip tanımlama oldu ama ne denir ki MV’siz videoya?):

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2 yıldır haber editörü olarak çalışmakta olup, son 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Avatar

    Jungkook söylediklerinle kalbimi fethettin seni çok seviyorum. Stay parçası eğlenceli ve aynı zamanda duygusal çok sevdim. BTS sizi çok seviyorum.

  2. Avatar

    Sizi seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.