1. Ana Sayfa
  2. Fitness & Diyet
  3. BTS Jimin ve Jungkook Karın Kası Yapmak İçin Ne Öneriyor?
Trendlerdeki Yazı

BTS Jimin ve Jungkook Karın Kası Yapmak İçin Ne Öneriyor?

Jimin-Jungkok-abs-kapak
8

Big Hit Entertainment‘ın eski stajerlerinden Jihoon zamanında BTS üyeleri ile birlikte eğitim almıştı. Brightoon olarak bilinen Jihoon kendisine ait Brightoon TV‘de BTS üyeleri ile ilgili sıcak ve samimi anılarının bir kısmını paylaştı.

Jihoon’un anlattığı hatıralar arasında Jimin’in ona karın kaslarına sahip olmak için tavsiye verdiği anısı ister istemez ilgimizi cezbetti.

Bir gece Jimin ve Jihoon parkta yürürlerken, Jimin birdenbire karın kaslarından bahsetmeye başlamış. Jihoo da kendisine o kasları nasıl yaptın diye sormadan edememiş.

Jimin, karın kasları ile ilgili sırrının “plank” hareketi olduğunu söylemiş. En çok işe yarayan hareket bu, hatta başka bişeye de çok fazla gerek yok diye eklemiş. Bu sohbetin arkasından da kim daha uzun dayanacak diye kapışmışlar; ter içinde kalmışlar!

İşte Jungkook‘un kral hareketiyle Jimin’in baklavalarını gördüğümüz o anlar (13 sn):

BTS ve antreman kelimeleri bir arada geçince akla gelen hemen doğal olarak Jungkook gelir. Bay vücut diye nitelendirebileceğimiz Jungkook’un karın kasları estetik görünümüyle de muhteşem!

Derin bir nefes alıp, konumuza dönersek; Plank hareketi aynı zamanda Jungkook‘un da favorisi olan bir hareket. Aşağıda Jungkook, BTS üyelerine plank hareketini gösteriyor. Jimin de hemen yanında gayet konsantre bir şekilde plank’ını icra ediyor. V ile Jin ise olaya henüz girememişler 🙂  Tükenene kadar devam. Acı yok Rambo, acı yok!

Jungkook aşağıda gözlerini kapatmış kendini zorluyor. Alışık olmayan arkadaşlar ilk günden zorlamayabilir. Örneğin 30 saniyeye ile başlayıp, her gün bir set yapıp, ikinci hafta 35 saniye, üçüncü hafta 40 saniye şeklinde artırılabilir. İsteyen birden fazla set de yapabilir. Örneğin 30 saniye plank pozisyonunda bekle, sonra 1 dakika dinlen, sonra 30 saniye daha plank,… Bu şekilde bir kaç ay içerisinde ciddi ilerleme kaydedip baklavalara kavuşmak gayet mümkün. Aşağıda, bir başka zaman Jungkook’un yaptığı gibi  gibi telefonu önünüze koyup saniyeyi takip edebilirsiniz.

İşte Jungkook‘un konserde yaptığı baklava şov (12 sn):

Önerilen Yazı
BTS RM Vücut Ölçümlerini Weverse’te Paylaştı
Önerilen Yazı
V ve Suga Vücut Geliştirme Antremanında Görüntülendi!
Önerilen Yazı
En İyi Bacaklara Sahip BTS Üyesi Sizce Kim?
Önerilen Yazı
K-Pop İdolleri ve Koreliler Neden Havuza ve Denize Elbise İle Giriyor?
Önerilen Yazı
BTS Jin’in Bacak Kasları şaşırttı! Görünce şaşıracağınız gelişmişlikteki Kas hangisi?
Önerilen Yazı
BLACKPINK Jennie’nin Diyet ve Spor Sırlarını Öğrenmek İster misiniz?

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar
    3 hafta önce

    Plankı daha bi sevdim şimdi. Bundan sonra her gün yapacağım. Jiminie ve cookie sağolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.