1. Ana Sayfa
  2. K-POP (tr)
  3. BLACKPINK üçüncü Inkigayo ödülünü kazanırken, NCT de ikinci sırayı alarak sükse yaptı!

BLACKPINK üçüncü Inkigayo ödülünü kazanırken, NCT de ikinci sırayı alarak sükse yaptı!

IMG_0386
2

Bu yazımızda hem bu haftaki Inkigayo sonuçlarına göz atıyoruz hem de Inkigayo puanlama sisteminin detaylarını açıklayıp, onun üzerinden bir değerlendirme yapıyoruz.

BLACKPINK, Lovesick Girls ile üç hafta üst üste Inkigayo birinciliği elde ederek hat-trick yaptı. Bir önceki üç haftalık süreçte de Ice Cream ile hat-trick yapmışlardı. Kendilerini tebrik ediyoruz. Bu hafta NCT U, Make A Wish (Birthday Son) ile ikinci sırayı alarak büyük sükse yaparken yaşlı kurt JYP de When We Disco ile son üç haftadır ilk üçte yer almayı bildi.

BLACKPINK üyelerinden Jennie ve Rose‘un saçlarıyla, Lisa ve Jisoo da kıyafetleriyle dikkat çekti. Jennie‘nin iki yana topladığı saçları (pig tails) ile çok şirinken ve Rose‘un ona çok yakışan pembe uzun saçlarına taktığı gri renli büyük toka çok havalıydı. Lisa kısa kot eteğinin üzerine giydiği rodeocu gömlek ile tam bir kovboy kızı havasını yakalamışken, Jisoo ise etnik desenli asimetrik elbisesi ile tam bir kızılderili güzeliydi!

BLACKPINK‘in şov performansı da üst düzeydeydi, bunda yardımcı dansçıların da payı yadsınamaz.

İşte BLACKPINK’e üst üste üçüncü birinciliği getiren Lovesick Girls performansının videosu:

İkinci sırada ise geçen hafta Inkigayo’ya ilk kez katılan (zaten yeni çıkmıştı parçaları) NCT U, Make A Wish (Birthday Song) ile yer aldı. Şarkının girişinden itibaren sizi esir alan ıslıklı melodi ve beat muhteşem.

Boynunuzu dans ettirmeden durabilmeniz pek kolay değil! NCT U üyelerinin görselliği ile şarkının o değişik çekiciliği birleşince tadına doyulmuyor performansın.

J. Y. Park ve Sunmi yaz aylarının ortalarından beri When We Disco ile Inkigayo’da varlık göstermeye devam ediyorlar. Bizi 80’ler ve 90’lara götüren bu güzel parçanın tadına gerçekten doyulmuyor. Geçen hafta da ikinci sırada yer almayı başarmıştı bu güzel parça. J. Y. Park 20 sene önceki halinden pek farklı değil. Kendisi vampirgillerden olsa gerek!

Bu haftaki Inkigayo’da puan karşılaştırması ise aşağıdaki gibi gerçekleşti. Puan kategorileri ne anlama geliyor diye merak edenlere: En alttaki %55’lik kategori puanı “Gaon Digital Chart” Dijital Satış puanlarından geliyor. Albüm satışları ise “Gaon Album Chart”tan alınıyor ve ağırlığı %10. SNS puanları YouTube izlemelerinden geliyor ve ağırlığı %30 – önemli bir ağırlık. MelOn’da verilen “Advance Vierwer” izleyici oyları ise %5’lik bir katkı sağlıyor. Bu durumda NCT U‘nun özellikle Youtube’dan aldığı skor hiç de yabana atılacak bir skor değil. JYP ve Sunmi‘yi de kutlamak lazım, arasan kaç ay geçmiş, hala dijital satışlarda dimdik ayaktalar. Bu da onları, programda canlı performans (artık!) yapmadıkları halde bile Inkigayo’da ilk üçte tutmaya devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Jenni favorim 4 düne de aşığım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.