1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. BLACKPINK Lisa ELLE China Röportajında Neler Anlatmış?
Trendlerdeki Yazı

BLACKPINK Lisa ELLE China Röportajında Neler Anlatmış?

lisa
1

BLACKPINK Lisa canı sıkkın ve mutsuzken kendini mutlu etmek için için ne yapar? Tekrar ziyaret etmek istediği hatırası hangisi?  Lisa’nın hayatındaki dönüm noktası neydi? Lisa’nın gelecek için hedefleri neler? Fotoğrafçılığı çok seven Lisa’nın kendi çektiği favori fotoğrafı hangisi? Bütün bu soruların cevabı BLACKPINK Lisa’nın ELLE China röportajında!…

BLACKPINK Lisa‘nın ELLE China dergisinin Aralık 2020 sayısı için verdiği röportajın muhteşem fotoğraflarını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Ama Lisa’nın cevapları o günlerde henüz paylaşılmamıştı. Gelin şimdi bu röportajda sorulan sorulara Lisa ne cevaplar vermiş birlikte okuyalım.

Soru: Anılarınıza dönüp bakarsınız, geçmişinizde tekrar hatırlamak, tekrar ziyaret etmek istediğiniz bir anınız var mı?

Lisa: “Şu anki anılarım dahilinde zamanda geriye gidebilseydim, stayjerlik günlerime geri gitmek isterdim. O dönemin çok daha fazla tadını çıkarmayı arzu ederdim. Ne kadar süreyle derseniz… Belki bir hafta fazla olur ama şöyle bir gün falan olabilir, haha!

“O dönemde, her şey bir  rekabet konusuydu – Bu sözler Youth With You 2 (Gençlik Seninle 2)‘deki stayjerlere söylediklerimle aynı şeydi. O şov programında, stayjerler arasındaki ilişki rekabetçiydi. Ben kişisel olarak rekabetin iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Sadece bu sayede, daha iyiye ulaşma motivasyonu ortaya çıkabiliyor. “Daha iyi olmak istiyorum, kazanmak istiyorum” dedirtecek pozitif dürtü bu sayede harekete geçecektir. Başka bir perspektiften, rekabet insanları istedikleri şeyler için savaşmak adına daha sıkı çalışmalarını sağlayan yegane şeydir. Bu sayede büyürler ve daha fazla ilerleme sağlarlar.”

“Sadece ben değil, eğitim sürecinden geçen tüm üyeler yorucu ve usandırıcı zamanlar yaşadı. Kendimizle ve diğer tüm grup üyeleriyle güven tesis ederek; optimistik “Savaşıyoruz, albümümüz kesinlikle çıkacak” mantalitesi ile birbirimize destek olduk ve bugün olduğumuz noktaya kadar geldik. Üyeler arasında, Rose da farklı bir ülkeden geldiği için (ve aynı zamanda İngilizce bildiği için), hep birbirimizle sohbet ederdik. Kişilik yapılarımız da uyumlu olduğu için, hep birbirimize dayanıp, birbirimizden güç aldık.

Soru: Gelecek için ne gibi hedefleriniz bulunmaktadır?

Lisa: Hayalimdeki “gelecek” sürekli değişmekte olduğu için, hedeflerimi tam olarak saptamak gerçekten zor; haha.

Şu an için hedeflerim her şeyin daha iyiye gitmesi ve hayranlarımızla yüz yüze performans gösterebilmek. BLACKPINK olarak şu an promosyon periyodunda olmamıza rağmen, çeşitli nedenlerden dolayı normal promosyon dönemlerinde yapmaya alıştığımız aktiviteleri yapamıyoruz ve bu gerçekten çok üzücü.  Konserleri gerçekten özlüyorum.

Dünya turu sırasında birçok ülkeye seyahat ettik. Sahneye her çıkışımızda, kalabalık “WOAHHH” diye bağırıyordu. Bunu duyduğum anda, kalbimin diplerinden güçlü bir enerjinin yayılmaya başladığını hissederdim… Bu beni sanki kutsanmışım gibi hissettirirdi. Biz hepimiz sahnede olmaya aşığız!

Soru: Mutsuz hissettiğin zamanlarda, kendini neşelendirmek için ne yaparsın?

Lisa: Sosyal medyada ne zaman kedi videosu görsem mutlaka videoya tıklarım! Kendi kedilerimin bir gece önce veya henüz bu sabah çektiğim fotoğraflarına bakmak bile anında modumu yükseltiyor.

Evde olduğum zamanlarda eğer modum düşükse hemen onları usulca okşayıp seviyorum. Kendileri aşırı “cute” oldukları için, sadece onlara dokunup sevmek bile beni hemen canlandırıyor. Ama sanırım sadece “kaka-toplayıcılar” (kedi-sahipleri) bu dediklerimi anlayabilir, haha!

Soru: Geriye baktığınızda, hayatınızda dönüm noktası olarak nitelendirebileceğiniz bir an seçseniz, bu hangisi olurdu?

Lisa: YG‘nin yetenek sınavını (audition) geçtikten sonra BLACKPINK‘ten grup arkadaşlarımla tanıştığım o an. 14/15 yaşlarındaydım, Kore‘ye kendi başıma gelmiştim, ailem başta çok endişeliydi; ama bu grup üyeleri ile tanışma anımın ta kendisiydi. Çok şükür ki onlarla tanışmışım; bu sayede stayjerlik günlerimin tadını çıkarabildim ve zorlukları aşabildim.

Soru: Fotoğrafçılığı çok sevdiğini biliyoruz, senin en unutulmaz olarak nitelendirdiğin fotoğrafı paylaşabilir misin bizimle?

Hawaii‘deyken, kaldırımda yürüdüğüm bir esnada, annesinin elini tutan küçük bir kız görmüştüm. Çocukları gerçekten çok seviyorum. Kız o kadar tatlıydı ki, fotoğrafını çekebilir miyim diye sormak için yanlarına koştum.

İzni aldıktan sonra, fotoğraf çekimine başladık. Küçük kız, utangaç şekilde elleriyle gözlerini örterken bana el sallıyordu. Fotoğraf o kadar saf ve o kadar güzeldi ki. Daha sonra resimlere tekrar bakarken, o fotoğrafın çocukların masumiyetini tam ve mükemmel bir şekilde yakalayan bir fotoğraf olduğunu tekrar fark ettim ve fotoğrafı çektiğim anlardaki hissettiklerimi tekrar hissettim.

Bu resim çok sevdiğim için sosyal medya adreslerimde de paylaştım- Bu fotoğraf benim en iyi eserim!

İşte bahsettiği Hawaili tatlı küçük kızın Lisa tarafından çekilen fotoğrafları:

Önerilen Yazı
BLACKPINK Lisa x ELLE China: Güç ve Güzelliğin Mükemmel Birleşimi
Önerilen Yazı
BLACKPINK Lisa’nın Tayland dilinde MAC Röportajı: Lisa’nın Makyaj Sırları
Önerilen Yazı
Koreli Stil Uzmanı: BLACKPINK Lisa Kaküllerinden Vazgeçemez! İşte Nedeni
Önerilen Yazı
BLACKPINK Lisa’nın Çıkış Öncesi Tanıtım Pozları (Böyle Başladı; Böyle Devam Ediyor…)
Önerilen Yazı
BLACKPINK Lisa Neden Bu Kadar Üzgün?
Önerilen Yazı
BLACKPINK Lisa’dan ADIDAS’lar İçinde Sonbahar Spor Stili
Önerilen Yazı
BLACKPINK Lisa CELINE markasının ilk Küresel Elçisi oldu!
Önerilen Yazı
BLACKPINK’ten Lisa’nın Moda İkonu Olduğunu Kanıtlayan 10 Örnek
Önerilen Yazı
BLACKPINK Lisa Kimdir?
Yorum Yap

Yorum Yap