1. Ana Sayfa
 2. K-POP Müzik Listeleri
 3. BLACKPINK’in Hakkı Mı Yeniyor? İstatistikler Cevap Versin

BLACKPINK’in Hakkı Mı Yeniyor? İstatistikler Cevap Versin

blackpink-cover-99
3

Dün APAN müzik ödüllerinde BLACKPINK, En Sıcak ilk On (Hottest Top 10) sanatçı içinde yer almayınca, BLACKPINK’e haksızlık yapılıyor haykırışları tekrar yükselmişti.

Sizlere, Korelilerin Kpop’a bakış açısını yansıtmaya çalışan yazılar yazmaya çaba gösteriyoruz. Onların beğenme tarzı  biraz farklı olabiliyor. Aslında her birimizin de farklı olabiliyor. Ama genel başarı durumuna karar verirken, en iyi bilmem kaça kim girsin diye karar verirken objektif kriterlere bakmak gerekir, değil mi?. Bu yüzden, sözü fazla uzatmadan istatistiklere bakalım.

Aşağıda çeşitli kriterlere göre kız grupları sıralamaları var. Veriler 2020 yılı içinde, bugüne kadar olan bitene ait. Tablonun sol üst köşedeki ilk kutusunda GAON‘daki fiziksel albüm satışları, onun hemen sağındaki kutuda da GAON dijital albüm satışları var. BLACKPINK her ikisinde de birinci. Tablonun ilk sırasının üçüncü ve dördüncü kutularında Melon ve Genie müzik listelerinde 1. sırada geçirilen saat sayısı yer alıyor. BLACKPINK yine ilk sırada ve özelikle MELON‘da en yakın rakibini ona katlamış!

Tablonun orta sırasının ilk iki kutusunda Flo ve Bugs sıralamalarında 1. sırada kaç saat yer alındığı bulunmakta ve BLACKPINK yine en üstte. Hemen yandaki kutuda KBRI marka sıralaması var. Sonuç yine değişmiyor. Orta sıranın son kutusu Youtube stream sayıları ve BLACKPINK en yakın rakibi TWICE‘dan iki buçuk kat fazla izlenmiş. Tablonun son sırasında ise Spotify ve iTunes istatistikleri (şarkı ve albüm ayrımında) yer alıyor ve sonuç değişmiyor.

Yukarıdaki özet tablonun tüm kutuları ayrı bir kriteri özetliyor ve hepsinde, evet hepsinde BLACKPINK birinci sırada yer almış!

İstatistikelerin önümüze koyduğu resim bu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2 yıldır haber editörü olarak çalışmakta olup, son 1 Yıldır korebu.com bünyesinde aktif olarak editörlük yapmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. Avatar
  2 ay önce

  Tabii ki yeniliyor hakkı habere bile gerek yok

 2. Avatar

  BENCE KESİNLİKLE YENİYOR.BLACKPİNKİN ÖDÜLÜNÜ BAŞKA BŞR KPOP GRUBUNA VERİYORLAR O HABERİ GÖRÜNCE HEM SİNİRLENDİM HEMDE BLACKPİNK ADINA ÜZÜLDÜM

 3. Avatar

  Bildiğim kadarıyla “Hottest” ifadesini “en seksi” olarak kullanmıyorlar. “En yeni” olarak kullanıyorlar burada. Dolayısıyla Blackpink’in bu listede başlarda olması mantıklı olmazdı.

  • Avatar

   Hayır? ‘Hottest’, ‘Kasıp Kavuran’ anlamına geliyor. Yani listeleri silip süpüren alt üst eden gruba verilir bu ödül. Blackpink’in alması lazımdı.

  • Avatar

   Bp en başarílį ikici grup onlar bts birinci ztn başta olmalıydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.